E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

5 sekretet e bukurisë franceze

Bukuria femërore franceze është shumë e veçantë, për natyralitetin dhe delikatesën që paraqet. Flokët e shpupuritura, gardëroba “chic” dhe ngjyra e përsosur e lëkurës, janë vetëm disa nga cilësitë pas të cilave e gjithë bota është fiksuar. Bloglovin na jep disa këshilla për të qenë sa më pranë kësaj bukurie.

1.Make-up natyral

Femrat franceze përqafojnë bukurinë natyrale. Nëse do të shikonit brenda çantës së një gruaje franceze, do të gjeni një korrektues, një ruzh e ndritshme dhe një buzëkuq i kuq.

2.Lëkurë e përsosur

Francezet investojnë për veten dhe rutinën e tyre të bukurisë. Ato përdorin vajra esencial si “rosehip” dhe fara karotash për ta mbajtur lëkurën e freskët dhe ngjyrën e lëkurës perfekte.

3.Flokë të shpupuritura

Për femrat franceze, çdo gjë lidhet me cilësinë dhe jo përsosmërinë. Ato tentojnë të shmangin tharëset ose pjastrat dhe zgjedhin një paraqitje natyrale. “Sapo u çova nga krevati, por prapë dukem e përsosur”.

4.Krem kundër rrudhave

Francezet, që vendosin pak ose aspak makijazh, kuptojnë rëndësinë e bukurisë dhe të mbajtjes së një lëkure të shkëlqyer rinore. Ato përgatiten për të luftuar rrudhat që kur janë adoleshente. Përdorin krem kundër diellit dhe regjim ushqyes kundër rrudhave.

5.Relaksohuni dhe përkëdhelni veten

Merrni më shumë kohë të përkëdhelni veten. Stili i jetesës evropian në përgjithësi është komplet ndryshe nga ai amerikan. Jepini vetes paqe dhe qetësi, me një gjumë të mirë, i cili do t’ju japë shkëlqimin nga brenda jashtë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...