E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Foto/Margarita Xhepa sfidon vitet, tregon ç’është bukuria e vërtetë

Aktorja e dashur për të gjithë Margarita Xhepa, është një nga ikonat e kinemasë shqiptare. Gjithmonë e bukur, e gjallë dhe e ëmbël, fotot e saj na sjellin kujtime ndër vite.  Buzëqeshja e saj e përmbajtur, shkëlqimi i kthjellët i syve dhe nishani në ballë, kripa e portretit të Margartiës, kanë qenë tiparet më të veçanta të kësaj gruaje të fisme, me pamje të dhembshur dhe me një shpirt të madh skenik.

Por, ajo së fundmi është shfaqur në një sallon bukurie, dhe fotoja është realizuar nga “Studio Elle Lori”,  tregon yllin e kinemasë sonë, që duket aq magjepsëse. Ajo shfaqet ashtu, e thjeshtë dhe e pastër, pa pasur nevojë të bëjë ndërhyrje në fytyrën e saj. E kuruar thjesht, pa i prekur rrudhat e njollat e moshës në fytyrë, sa mirë që kemi margaritarë si Margarita që na mësojmë të duam të vërtetën para vanitetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...