E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

bandat

Luftë mes bandave në burgjet e Ekuadorit/116 të vdekur dhe 80 të plagosur

Të paktën 116 persona kanë vdekur, në një luftë mes bandave rivale në burgun e Ekuadorit. Zyrtarët raportojnë se pesë të burgosurve u kanë...

A do të lirohet Zani Çaushi? Artan Hoxha zbardh prapaskenat

Zani Çaushi, kreu i një prej bandave të Vlorës gjatë trazirave të vitit 1997, kërkon lirinë me kusht. Kërkesa po shqyrtohet në Gjykatën e...

“Nuk është i rehabilituar”, Burgjet kundërshtojnë lirimin e kapobandës së Vlorës

Ish-kreu i bandës së “Çoles”, Myrteza Çaushi ose i njohur ndryshe si Zani Çaushi, kërkon lirinë nga burgu. Por Drejtoria e Burgjeve kundërshton lirimin e...

“Policia mban të fshehtë ngjarjen në Elbasan”, Berisha: Ja çfarë po ndodh me bandat

Nuk janë të paktat rastet, ku Berisha raporton se policia fsheh ngjarje kriminale. Qytetari digjital e njofton ish-kryeministrin Berisha, se bandat në Elbasan ushtrojnë terror...

“SPAK do prishë lojën”/ Ngjela: Nuk ka garë për vota, por garë mes dy bandash për manipulim

Avokati i njohur, Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në vend dhe ngecjen e Reformës Zgjedhore. I ftuar në emisionin “Top Talk” në Top Channel,...

Përplasje bandash në Korçë, qëllojnë në ajër pas sherrit

Mesditën e sotme, dy grupe të rinjsh janë përplasur me armë zjarri në qytetin e Korçës. Disa të rinj janë përplasur me armë në...

Të shtëna mes dy bandave në Shkodër, një i plagosur

Shkodra është tronditur nga të shtënat me armë zjarri gjatë mesditës së sotme. Të shtënat me armë janë dëgjuar në lagjen "Parrucë", ku raportohet...

“Bandat e rrezikshme”, Artan Hoxha: Ata ishin më tepër të zhurmshëm

“Rrëzimi i sistemit komunist dhe humbja e territorit nga shteti, krijoi hapësirën për të lindur grupe të reja”. Kështu është shprehur gazetari Artan Hoxha në...

“Më të rrezikshëm se ata të viteve ’97”/ Sulo komenton lirimin e të burgosurve

Analisti Arion Sulo është shprehur se bandat e liruara këto ditë nga burgu janë edhe më të rrezikshme se ato të viteve ’97. I ftuar...

Gazetari nxjerr emrat: Kokat e krimit që pritet të dalin nga burgu

Gazetari Flamur Vezaj ngre shqetësimin se shumë personazhe të botës së krimit po bëhen gati të lirohen, e kjo sipas tij vjen si pasojë...

Të fundit

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe dënohet me 4 vite burg

Udhëheqësja e rrëzuar e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, është dënuar me katër vjet burg, i pari në një seri vendimesh që mund ta...

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...