E enjte, 25 Nëntor, 2021
17.5 C
Tirana

“SPAK do prishë lojën”/ Ngjela: Nuk ka garë për vota, por garë mes dy bandash për manipulim

Avokati i njohur, Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në vend dhe ngecjen e Reformës Zgjedhore.

I ftuar në emisionin “Top Talk” në Top Channel, Ngjela u shpreh se në Shqipëri nuk ka garë për vota, por garë mes bandash për manipulim.

Sipas Ngjelës, në zgjedhjet e ardhshme nuk do të ketë më banda, pasi SPAK nuk do t’i lejojë më.

Pjesë nga debati në studio

Ngjela: Të kujtohen budallaqet e Enver Hoxhës? Që fliste sikur drejtonte botën? E di pse ishte?

Moderatori: Ai ishte në vegim.

Ngjela: Një minutë të lutem, ishte pa vota. Po je pa vota je si këta. Ku janë votuar këta?! Këta i gjithë votimi shqiptar, procesi i votimit është dy banda që manipulojnë zgjedhjet.

Nuk ka garë për vota, ka garë për manipulim, kush manipulon më shumë del. Rama ç’bëri në të fundit? I mori bandat Saliut, doli.

Moderatori: Po tani do kemi banda?

Ngjela: Skam më banda se bandat i kap SPAK-u, i kap reforma.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bullgari/Detajet e aksidentit tragjik, dyshohet për sasi mbi normë të naftës

Ende vijojnë hetimet për shkaqet që ndikuan në aksidentin e autobusit maqedonas. Hetimi në lidhje me shkaqet të cilat çuan në humbjen e 46...

Protesta/Rama i befason të gjithë: Të vijë edhe ai me dy gishtat lartë

Sot përpara Kuvendit kanë dalë në protestë fermerët, të cilët kanë qenë duke pritur kryeministrin Edi Rama që të futej në seancë plenare. Kreu i...

“Më kanë vjedhur paratë”/ Mendoi se mashtroi policinë, pranga 42-vjeçarit

Mashtroi policinë se i kishin vjedhur lekët në shtëpi, por përfundon vetë në pranga. Është kjo historia e shtetasit me inicialet  A. S., 42...

“S’kam kohë të flas”/Bora Muzhaqi reagon pas 8 ditësh për krimin makabër

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, duket se ka gjetur kohë për të folur lidhur me krimin makabër, ku një 8-vjeçar...

Pranga mësueses, u dërgonte foto e video intime nxënësve 13 dhe 14-vjeçarë

Një ish-mësuese zëvendësuese 19-vjeçare me Sistemin e Shkollës së Qarkut Cleveland, u arrestua pasi autoritetet thanë se ajo ndau materiale seksuale me disa fëmijë....