E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Arben Malaj

Bankat qendrore do ta tolerojnë inflacionin e rritur

Prof. Dr. Arben Malaj (Qeveritë duhet të kompensojnë efektin e tij varfërues) Bankat qendrore, përfshirë edhe Bankën e Shqipërisë, nuk mund të tërhiqen shpejt nga politikat...

Një paketë alternative për përballimin e krizës së energjisë

Nga: Arben Malaj Përballë kësaj krize Rama theksoi se “plani ynë i kundërveprimit ndaj krizës energjetike ka tri pika: 1- Garantimin e furnizimit të pandërprerë;...

Malaj: SPAK do të pyesë Petro Koçin edhe për akuzat publike ndaj Edi Ramës

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka komentuar deklaratën e deputetit të zgjedhur Petro Koçi, i cili tha se në Fier, individë të botës së...

Tenderi për uniformat e policisë/ Malaj: E pamundur ta bëjë një punonjës

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka përshëndetur operacionin e SPAK për arrestimin e 9 zyrtarëve të MInistrisë së Brendshme, të cilët abuzuan me tenderin...

Arben Malaj kallëzon penalisht ndërtuesin në Vlorë

Një konflikt për ashensorin është kthyer në 'mollë sherri' mes ish-ministrit Arben Malaj dhe një ndërtuesi në Vlorë. Malaj ka paditur në Prokurori ndërtuesin Sulo...

Mos u mashtroni/ Malaj paralajmëron investitorët shqiptarë në lidhje me Bitcoin

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka paralajmëruar investitorët shqiptarë lidhur me biznesin e kriptomonedhave, duke specifikuar Bitconinin. I ftuar në rubrikën ''Opinion'' në ''News24'', Malaj...

Malaj: Masat e reja efekt negativ në ekonomi, të mos humbasim sezonin turistik

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, komentoi situatën ekonomike të krijuar në vendin time për shkak të pandemisë së Covid-19. I ftuar në rubrikën ''Opinion'' në...

BE pas Covid-19 më e fortë, jo më e dobët

Nga: Arben Malaj “Të dashur miq, historia na shikon. Le të bëjmë gjënë e duhur së bashku – me një zemër të madhe, jo me...

Ja përse qeveria duhet ta zgjidh krizën me Ligën e futbollit

Prof. Dr. Arben Malaj Eshtë e qartë, futbolli është më shumë sesa thjesht një sport kështu konkludohet kur analizohen efektet pozitive të këtij sporti kaq popullorë.  “Vlera...

E shkarkuan nga Banka e Shqipërisë, Arben Malaj padit Kuvendin

Ish-anëtari i Këshillit Mbikëqyrës në Bankën e Shqipërisë, Arben Malaj, ka paditur sot Kuvendin në Gjykatën Administrative. Padia e Malajt vjen pas vendimit të...

Të fundit

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...