E martë, 24 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

vrasja

Vrasja e Azem Hajdarit, shtyhet për në 23 tetor seanca ndaj Izet Haxhisë

Shtyhet për në datën 23 tetor ora 12:00, seanca ndaj Izet Haxhisë, ish-truprojës së Sali Berishës për vrasjen e Azem Hajdarit. Shkak i shtyrjes është...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Familjarët e komisarit të vrarë, Artan Cukut padisin Policinë e Shtetit: “Kërkojmë drejtësi”

Familjarët e komisarit të Vlorës Artan Cuku, kanë paditur në Gjykatën Administrative Policinë e Shtetit, pasi kërkojnë dëmshpërblim material dhe moral, si dhe drejtësi,...

Balla reagon pas vrasjes së 71-vjeçarit: Askush s’mund të guxojë të rrezikojë jetën e efektivëve!

Taulant Balla ka reaguar pas ekzekutimit të 71-vjeçarit Lefter Zhidru nga forcat RENEA në Elbasan. Balla thekson se policia bëri gjithçka mundi dhe ashtu siç...

Vrau 34-vjeçarin se i zuri rrugën, Arbër Kote: Më qëlloi me grushte, mbrojta veten

Arbër Kote u arrestua sot si autori i vrasjes së 34-vjeçarit Idajet Dulla, ditën e djeshme në Durrës. Mësohet se autori ka thënë se...

Durrës: Vranë babain dhe plagosën të birin, 5 të arrestuar e 3 në kërkim

  Policia e Durrësit ka zbardhur ngjarjen e djeshme në Durrës, ku pas të shtënave me armë mbeti i vrarë një 39-vjeçar dhe u plagos...

Detaje tronditëse nga vrasja në Bathore, vrasësi fiku kamerat e sigurisë para se ta qëllonte me armë

Janë zbardhur detaje tronditëse nga ngjarja në Bathore. Gazetarja Anila Ahmataj ka mësuar nga kunata e viktimës, se banesa ku u krye krimi ka...

Kennedy: Historia e një miti artificial, vrasja dhe misteret që fshihen pas saj

Të shtënat e armës së Lee Harvey Oswald në orët e para të pasdites së 22 nëntorit 1963 në Dallas, mbyllën epopenë e shkurtër...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit/ Kuvendi organizon homazhe

Si sot, 21 vite më parë, u vra ish-deputeti i Partisë Demokratike Azem Hajdari. Në shenjë nderimi të figurës së tij, nën kujdesin e kryeparlamentarit...

E vranë për disa pika uji që rridhnin nga kondicioneri, jepet masa e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg tre nga katër të arrestuarit për vrasjen e të riut Indrit Çelaj. Prapa hekurave mbeten shtetasit Bujar...

Të fundit

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme. Futbollisti dibran...

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar. Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Meta i ashpër me Ramën: Kush të pengon të shtosh buxhetin për shëndetësinë?

Duke folur për situatën aktuale me krizën e shkaktuar nga koronavirusi në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se detyra e tij...

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit. Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr...