E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Çfarë fsheh Babis? 32-vjeçari udhëtoi fshehurazi gjatë kohës së pandemisë

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçares Caroline në Greqi, nga bashkëshorti i saj, Babis Anagnostopulos. Portali grek TaNea, shkruan se autoritetet kanë kontrolluar thirrjet dhe bisedat në telefonin e pilotit 32-vjeçar, që mund të lidhen me vrasjen, që tronditi Greqinë me javë të tëra.

Nga kontrolli në telefonin e tij, u zbulua se Babis kishte udhëtuar për në Kretë në fillim të muajit prill, kur askush nuk mund të lëvizte për shkak të kufizimeve nga pandemia Covid-19.

Këto fakte të reja kanë ngjallur dyshime tek hetuesit të cilët kanë zbuluar se Babis Anagnostopulos kishte udhëtuar me një grua, identiteti i së cilës nuk është bërë i ditur, për në Souda të Kretës.

Mësohet se aty ai do të merrte një shtëpi me qira po që nuk u realizua, dhe me anë të mesazhve ishte shprehur i mërzitur për këtë fakt. Oficerët e policisë kanë bërë të ditur që zonja ku do të merrej shtëpia me qera do të merret në pyetje, por kjo gjë do të mbahet sekret përkohësisht sa të zbulohen detajetë reja rreth kësaj.

Artikulli i medias greke
Artikulli i medias greke

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...