E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi.

Në emisionin e gazetarit grek Angeliki Nikoloudi, është shfaqur skema sesi autorët u larguan nga banesa e çiftit me një makinë tip BMW, e cila dyshohet se është e markës E36 ose E39, shkruan Protothema.

Të dyja këto lloje automjetesh janë me fenerë dhe drita të vogla që sipas grupit hetimor, janë në përdorim nga një grup kriminal shqiptar. Të gjitha makinat e tjera që janë filmuar nga kamerat e sigurisë teksa kalojnë janë identifikuar, dhe e vetmja është automjeti tip BMW me ngjyrë të errët.

Krijohet identiteti i vrasësit

Policia greke ka krijuar identitetin e vrasësit të 20-vjeçares Caroline, i cili besohet se është shqiptar, pas dëshmisë së dhënë nga bashkëshorti i saj.

Nga dëshmia e tij, personi është përshkruar me një gjatësi 1.70 cm, fytyrë e rrumbullakët, sy ngjyrë hiri, qafë e shkurtër, shpatulla të gjera dhe mbi 35 vjeç.

Sipas hetuesve, shqiptari i urren gratë, e madje i keqtrajton brutalisht, dhe për këtë arsye, ai nuk e ka patur aspak të vështirë që të kryejë një vrasje të tillë.

Përpjekjet intensive dhe të pandalshme të autoriteteve greke dhe bashkëshortit të Carolines, Charalambos, zbuluan se gjuha në të cilën flisnin vrasësit brutal të 20-vjeçares Caroline ishte shqipja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Greqi/Bëhej xheloz për të, shqiptari vr*t me thikë bashkëshorten

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...