E martë, 24 Nëntor, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

viktimat

Ajo që s’ka kuptuar Lulzim Basha e të vetët

Nga: Mustafa Nano Kreu i PD-së, Lulzim Basha thotë, me ton zemërak, se numri i viktimave të COVID-it është më i madh sesa ai që...

Rama: Po fshehim vdekjet? Kapërcim i çdo kufiri, politikë me lajme të rreme

Pas akuzave të kryedemokratit Basha, sa i takon fshehjes së numrit të viktimave si pasojë e COVID-19, kryeministri Rama tha se ndjehet i keqardhur...

Ky debat makabër, si pasqyra e degradimit tonë moral

Nga: Astrit Patozi Ky debati i neveritshëm me të vdekurit e COVID-it, është pasqyra më e qartë e degradimit të politikës në Shqipëri, dhe prova...

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin, ja si paraqitet situata nga pandemia

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 6 viktima nga koronavirusi në vend. Nuk e kanë fituar dot...

627 viktima në Itali/Rama i revoltuar: Njerëzit u tallën me masat e caktuara

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se brenda një dite të vetme në Itali, 627 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi. Përmes një postimi...

Vendimi drastik/ Ndalohet varrimi i viktimave të koronavirusit

Koronavirusi i tmerrshëm po vijon të marrë nga dita në ditë dhe më shumë jetë njerëzish. Deri më tani janë raportuar 427 viktima, ndërsa...

“Ja pse i qëllova”/Zbardhet dëshmia e djalit nga Patosi: I kërkova të hiqte dorë

Autori i dy vrasjeve në Patos, Martin Skëndaj ka pranuar për hetuesit se krimin e ka kryer ai. Punonjësi i Policisë së Burgut i cili...

Viktimat në Thumanë/Vasili: Ja cilët pushtetarë duhen marrë në pyetje

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka publikuar një video në Facebook, përmes së cilës akuzon qeverinë për viktimat e tërmetit. Në video duket zv.kryeministri Erion...

Tërmeti/ Rinis mësimi në Universitetin e Durrësit, ceremoni nderimi për viktimat

Mësimi në qytetin e Durrësit do të rifillojë këtë të hënë. Pas inspektimit të godinave nga specialistë shqiptarë dhe italianë, Universitetit "Aleksandër Moisiu" mori vendimin...

Viktimat nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga: Andi Bushati Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një “dhuratë nga Allahu”. Kjo jo për faktin se...

Të fundit

Ish-konkurrentja e Love Story: Qava për momentet e padrejta, prisni surpriza

Djali i “Love Story”, Samiri, mbrëmjen e djeshme u detyrua të eliminonte dy vajza që konkurronin për të fituar zemrën e tij. Mes të...

Prej 8 ditësh i infektuar, deputeti i PS tregon si është gjendja shëndetësore

Deputeti i PS Ervin Bushati, është infektuar me COVID 19. Ai njofton se është në ditën e tetë, dhe se pas trajtimit ndjehet në...

Çfarë kërkimi shkencor mund të bëjmë në Shqipëri?

Nga: Mentor Kikia Gjatë një diskutimi mes kolegësh, duke folur për cilësinë e arsimit, u hap debati për nevojën për rifillimin e kërkimit shkencor. -Po çfarë...

Në prag të 28 nëntorit “bashkohen” arkivat

Në prag të Ditës së Flamurit, Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave bëhet institucioni i parë i Shqipërisë që ka prani fizike në Kosovë, duke...

“Frikë për 6 muajt e ardhshëm”, parashikimi i Gates për pandeminë

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, në një intervistë të dhënë për CNN, është shprehur optimist për një vaksinë, por në të njëjtën kohë paralajmëron...