E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Tërmeti/ Rinis mësimi në Universitetin e Durrësit, ceremoni nderimi për viktimat

Mësimi në qytetin e Durrësit do të rifillojë këtë të hënë.

Pas inspektimit të godinave nga specialistë shqiptarë dhe italianë, Universitetit “Aleksandër Moisiu” mori vendimin që procesi mësimor të rinisi nesër.

Në njoftim thuhet se procesi mësimor rinis në kushte dhe mjedise tërësisht të sigurta.

Ndërkohë nesër në orën 10:00, në Kampusin e Spitallës do të organizohet edhe një ceremoni nderimi për 51 viktimat e tërmetit të 26 nëntorit. Mësohet se në ceremoni do të marrin pjesë 51 vullnetarë, në përkujtim të po aq viktimave nga tërmeti që shkaktoi pasoja katastrofike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...