E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

vdekja

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Zbulohet një tjetër fakt tronditës për Maradonën, mjeku i ka falsifikuar firmën

Nuk ka paqe për Diego Armando Maradonën, i cili ndërroi jetë më 25 nëntor 2020 pas një ataku kardiak të shkaktuar nga një operacion...

Të tallesh me vdekjen sepse s’kupton jetën

Nga: Ben Andoni Vdekja përbën një subjekt të vështirë për t’u përballur. Kryesisht për njerëzit, që nuk e kanë ndjerë ende trokun e saj të...

Jeta dhe ne – Përsiatje

Nga: Gjin Progni Tri janë hyjnitë e kësaj bote njerëzore: lindja, martesa dhe vdekja. Nëse e përjashton njërën prej tyre, ne dalim jashtë të vërtetës së...

Si vdiq heroi ynë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu

Nga se vdiq Skënderbeu?! A vdiq nga ethet e malaries? Deri tani historiografia jonë kësaj pyetjeje nuk i është “përgjigjur” saktë. Vdekja e Heroit...

101 vite nga vdekja e babait të kombit shqiptar Ismail Qemalit

Sot, 101 vite më parë u ndaj nga jeta kryeministri i parë shqiptar, babai i kombit, Ismail Qemali. “Plaku me mjekër të bardhë” që...

Kamera e fshehtë e “Stop”: Sa blihet vdekja në Shqipëri?!

Në Shqipëri duhet të mendosh të blesh edhe vdekjen. Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” tregon sot me zë dhe figurë, se në vendin...

3 vite nga vdekja e Ardit Gjoklaj, Zhupa: Si Veliaj po pasuron ish-prokurorin që e shpëtoi nga burgu

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa përmes një postimi ka përkujtuar 3 vjetorin e humbjes së jetës të Ardit Gjoklajt.   Ndër të tjera ajo shkruan...

Vdekja misterioze: Nëna dhe binjaket 18-vjeçare gjenden të pajeta në apartament

Një grua dhe dy vajzat e saj u gjetën të pajeta në apartamentin e tyre të kyçur në Vjenë të Austrisë. Dyshimet e para...

Vdekja e gruas pas lindjes, familjarët protestojnë sërish sot

Familjarët dhe të afërmit e Rexhina Dobrovës, 25-vjeçares që vdiq pas lindjes së fëmijës, do të mbajnë sot një tjetër protestë para godinës së...

Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...