E shtunë, 6 Mars, 2021
11 C
Tirana

Zbulohet një tjetër fakt tronditës për Maradonën, mjeku i ka falsifikuar firmën

Nuk ka paqe për Diego Armando Maradonën, i cili ndërroi jetë më 25 nëntor 2020 pas një ataku kardiak të shkaktuar nga një operacion në fillimin e nëntorit nga goditja në tru.

Ndërkohë ende vazhdojnë hetimet e vdekjes së “El Pibe de Oro”-s, pasi thuhet se ka të bëjë me një vrasje nga ana e mjekëve ose neglizhencë për gjendjen shëndetësore të kampionit të botës.

Lajmi i fundit që po qarkullon, është se mjeku i tij personal, Leopoldo Luke ka falsifikuar firmën e Maradonës më 1 shtator 2020 në Buenos Aires në regjistrat mjekësor të klinikës Olivos.

Luke ka falsifikuar firmën e ish-yllit argjentinas duke e bërë aq të ngjashme sa firma e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Situata e pandemisë nuk i ka ndihmuar klubet e futbollit nga ana financiare të cilat duket se janë me humbje për shkak dhe të...

Serbia merr 500 mijë vaksina kineze/ Vuçiç: Presim dhe 13 milion të tjera

500,000 doza të tjera të vaksinës kineze “Sinofarm”, kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Serbi. Lajmin e ka dhënë presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në një...

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Ministri francez: Vaksinat ruse dhe kineze, rrezik për shëndetin publik

Një ministër i kabinetit francez u bëri thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të mos i përdorin vaksinat ruse ose kineze për COVID-19n, nëse ato...

Meta: Kush nuk voton, s’ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar masivisht në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas Metës, ai qytetar që...