E shtunë, 23 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

vaksinime

Politikanët kërkojnë vaksinimin e fëmijëve

Komisioni gjerman i vaksinimit Stiko nuk rekomandon vaksinimet kundër Coronës për fëmijët. Por politikanët duan të ofrojnë vaksinime edhe për fëmijët prej moshës 12...

“Dy ditë pushim”, Çekia gjen mënyrën për të joshur qytetarët që të vaksinohen

Të gjithë punëtorët e sektorit publik në Çeki që janë vaksinuar kundër Covid-19, do të kenë dy ditë pushimi shtesë. Kjo gjetje nga shteti,...

Itali: 99% e viktimave nga koronavirusi, të pa vaksinuar

Instituti Kombëtar i Shëndetit i Italisë, deklaroi ditën e sotme se rreth 99% e viktimave të shkaktuara nga koronavirusi që nga muaji shkurt i...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...

Koronavirusi, rreth 1,1 milion vaksinime në të gjithë vendin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Mansatirliu bën me dije, se mbi 13...

Covid-19/ A duhen vaksinuar fëmijët? Ja si përgjigjet mjeku Alimehmeti

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti deklaroi se fëmijët nuk duhen vaksinuar kundër koronavirusit, pasi sipas tij, personat nën moshën 18 vjeç, pasi risku për këtë...

Greqi/ 150 euro shpërblim nëse vaksinohesh

Rruga para klubit "Chelsie" në Athinë është mbushur plot. Sipas rregullit nuk duhet të qëndrosh para klubit që nga koha e pandemisë, por vetëm...

Koronavirusi/ Mbi 912 mijë të vaksinuar në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat ditore të të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manasriliu bën me dije se në...

Koronavirusi/ Mbi 800 mijë persona të vaksinuar në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat ditore të të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Gjatë ditës së sotme janë vaksinuar...

Gjermania shton vaksinimet dhe përgatitet për lehtësime

Në Gjermani incidenca e infektimit me Covid-19 është në rënie të vazhdueshme. Të premten u raportua se incidenca ra, për herë të parë pas dy...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...