E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Mbi 912 mijë të vaksinuar në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat ditore të të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend.

Manasriliu bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 11,445 vaksinime, ndërkohë që numri total i të vaksinuarve ka arritur në 912.874.

Aktualisht, qytetarët po vaksinohen me dozat e Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

Situata epidemiologjike në vend vijon të mbetet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, është regjistruar vetëm 1 rast i ri me Covid-19, nga 1,960 testime të kryera.

Ndërkohë, nuk është shënuar asnjë humbje jete. Po në 24 orët e fundit, janë shëruar edhe 14 pacientë, teksa raste aktive mbeten 87.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Sulmuesi realizon euro gol nga mesfusha (Video)

Në ndeshjen midis Karolinës së Veriut me Riçmond Kikers e përfunduar me rezultatin 4-0 për skuadrën vendase, është realizuar një supergol nga gjysmëfusha. Sulmuesi Robert...

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...