E hënë, 25 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

vaksine

Publikohen rezultatet e para të vaksinës kundër koronavirusit, ja konkluzionet

Një kompani kineze ka publikuar rezultatet e një vaksine eksperimentale që ata kishin provuar, kundër koronavirusit. Wei Chen, nga Instituti i Bioteknologjisë në Pekin, Kinë...

Vaksina kundër COVID-19/ Lajme të mira nga Kanadaja

Shumë shkencëtarë, prej muajsh tashmë po bëjnë përpjekje konstante për gjetjen e një vaksine kundër COVID-19, që për hir të së vërtetës është shndërruar...

Liderët botërorë premtojnë miliarda dollarë për vaksinën kundër koronavirusit

Udhëheqësit botërorë u zotuan gjatë një konference virtuale se do të ndajnë miliarda dollarë për gjetjen e vaksinës kundër koronavirusit. Konferenca u zhvillua të hënën...

Vaksina kundër COVID-19/ Von der Leyen: Duam të mbledhim 7,5 miliardë euro

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, me profesion mjeke, synon të hënën në konferencën ndërkombëtare të donatorëve të mbledhë 7,5 miliardë euro...

Apeli i fortë i OBSH-së: Të përgatitur për një valë të dytë apo të tretë të pandemisë

OBSH ka apeluar ndaj gjithë shteteve që të jemi të bashkuar, dhe se me gjasë mund të kemi një valë të dytë ose të...

Lajme të mira nga Oksfordi, vaksina mund të jetë gati në shtator

Në garën mbarëbotërore për një vaksinë për të ndaluar koronavirusin, laboratori më i shpejtë është në Universitetin e Oksfordit. Shumicës së skuadrave të tjera u...

Bill Gates: Nëse funksionon vaksina e Oksfordit, do ta financoj

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, përgjatë një prononcimi për “Times” deklaroi se do të financojë vaksinën e Oksfordit nëse ajo funksionon. Gates ka përmendur specifikisht...

Kina jep lajmin e shumëpritur/ Vaksina e parë e koronavirusit mund të jetë gati në shtator

Një zyrtar i lartë kinez ka dhënë një lajm shpresëdhënës, teksa ka njoftuar se vaksina e parë e koronavirusit mund të jetë gati deri...

Merkel: Vaksina kundër koronavirusit duhet të jetë e përballueshme nga të gjithë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është zotuar sot se do të kontribuojë me fonde të konsiderueshme në fushën e kërkimeve mbi vaksinën kundër COVID-19. Në një...

Mbretëria e Bashkuar/ Të enjten nis testimi i vaksinës tek njeriu

Një lajm i mirë vjen nga Mbretëria e Bashkuar, ku pritet të testohet vaksina e koronavirusit tek njeriu. Sekretari  i Ministrisë së Shëndetësisë britanike, Matt...

Të fundit

Thyen punishten e mermerit dhe vodhën, arrestohen 4 të rinjtë në Tepelenë

Policia ka arrestuar 4 persona në Tepelenë, pasi dyshohet të kenë vjedhur një punishte mermeri. Ngjarja në fjalë ka ndodhur 5 ditë më parë. Në...

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...

Horoskopi, 25 maj 2020

Dashi Përpiquni të jeni më të tërhequr gjatë ditës së sotme. Nuk është koha e duhur për ë vepruar shumë sot. Në fakt është krejtësisht...

Zyrtari i SHBA: Kina fshehu virusin, do t’i shkojmë çështjes deri në fund

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik...

Koronavirusi/ Një lajm i mirë vjen nga Kosova

Mbrëmjen e sotme një lajm i mirë ka ardhur nga Kosova lidhur me koronavirusin. Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është regjistruar asnjë...
WhatsApp KONTAKTO TT