E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

uje

Afganët pas largimit të SHBA: Kemi nevojë për bukë dhe ujë

Njerëzit në kryeqytetin Kabul i janë përgjigjur largimit të trupave amerikane nga Afganistani. "Më duhet të them se ne nuk duam që një vend i...

Tenderi 2 milion euro përplas institucionet për 4 vite, banorët mbeten pa ujë

Komuna Gradash, ka 4 vjet që ka nisur procedurën për një tender me objekt “Ndërtimi i Ujësjellësit të 15 fshatrave ” dhe nuk e...

Uji në Tiranë i pa pijshëm me vendim gjykate/ Meta: Prokuroria të hetojë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar një ditë pasi Gjykata Administrative e Tiranës, pranoi se cilësia e ujit që furnizohet kryeqyteti është jashtë...

Miti i 8 gotave ujë në ditë, ja kur uji mund të dëmtojë shëndetin tuaj

Nga: Tamara Heë-Butler “CNN’ Moti i ngrohtë dhe ditët më të gjata, kanë frymëzuar ri-sjelljen në kujtesë të këshillës për të“qëndruar të hidratuar”, dhe për...

A ndihmon në rënien në peshë pirja e shpeshtë e ujit?

Nuk ka asnjë dyshim se uji luan një rol jetik në mirë-funksionimin e trupave tanë .Dhe kjo nuk është për t’u habitur, pasi 60...

Përmbytet Vlora, qytetarët bllokohen brenda banesave (Foto)

Reshjet e dendura të shiut të ditëve të fundit, kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në disa nga qytetet e vendit. Siç shihet në fotot e...

Kaos te Ministria e Brendshme/ Dalin autobotet me ujë për të shpërndarë turmën

Edhe ditën e sotme, është zhvilluar një protestë për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, nga një efektiv policie dy netë më parë. Protestuesit kanë goditur...

Keni mëngjes të rrëmujshëm? Mënyra ideale për të zier dhe për të qëruar vezët

Të ziesh një vezë dhe më pas ta qërosh, është gjëja më elementare. Por disa njërëz nuk ia dalin pa e qëruar vezën në...

Shkencëtarët: Të dhëna të reja për ujë në Hënë

Për një kohë të gjatë Hëna konsiderohej si e thatë. Por shkencëtarët në provat e magmës, të sjella në Tokë prej astronautëve, zbuluan molekulat...

Zbulim i madh nga NASA: Në Hënë ka ujë

NASA dhe shkencëtarët në SHBA, dhanë një njoftim të rëndësishëm lidhur me zbulimin e ujit në anën e dukshme të Hënës. Shkencëtarët vlerësojnë se në...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....