E mërkurë, 20 Janar, 2021
11 C
Tirana

Kaos te Ministria e Brendshme/ Dalin autobotet me ujë për të shpërndarë turmën

Edhe ditën e sotme, është zhvilluar një protestë për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, nga një efektiv policie dy netë më parë.

Protestuesit kanë goditur me gurë dhe flakadanë drejt Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, të cilat ndodhen përpara Mionistrisë së Brendshme.

Këta të fundit, u kundërpërgjigjen me gaz lotsjellës, por për shkak të kushteve atmosferike tymi pastrohet shumë shpejtë.

Tashmë, policia po përdor dhe autobotët me ujë për të shpërndarë qytetarët teksa kanë ardhur dhe përforëcime të tjera.

Kryeministri Edi Rama, në një prononcim për mediat njoftoi se Minsitri i Brendshëm, Sandër Lleshaj kishte paraqitur dorëheqjen. Ndër të tjera, kreu i qeverisë tha se drejtësia do veprojë lidhur me vrasjen e të riut.ë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...