E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

U-21

LIVE U-21 Andorrë-Shqipëri/ Kuqezinjtë e Bushit janë duke u mposhtur

Shqipëria U-21 është duke humbur ndaj Andorrës në transfertën e kualifikueseve të Europianit, me rezultatin 1-0. Tashmë është mbyllur pjesa e parë, ku kuqezinjtë...

Ka luajtur dy ndeshje me U-21, sulmuesi shqiptar do të përfaqësojë Malajzinë

Në një kohë kur flitet për futbollistët që kanë dyshime sa i përket zgjedhjes së Kombëtares, një rast tjetër për të vënë "duart në...

U-21/Nuk mjafton shqiponja e Vrionit, Italia “fundos” kuqezinjtë për 2 minuta (Video)

Kombëtarja U-21është mposhtur nga Italia në një ndeshje miqësore me rezultatin 3-1. Trajneri Bushi në këtë sfidë kishte bërë disa ndryshime në formacion, duke...

Kombëtaren U-21 e braktis fati në ‘Elbasan Arena’

Përfaqësuesja e Shqipërisë për moshën U-21 barazoi sot në “Elbasan Arena” me rezultatin 0-0 përballë Islandës, në takimin e katërt të vlefshëm për Grupin...

Bogdani: Objektivi, të furnizojmë U-21 dhe Kombëtaren me lojtarë cilësorë

Tekniku i Kombëtares Shqiptare U-19, Erion Bogdani ka publikuar listën e të grumbulluar për tre ndeshjet e radhës përballë Ukrainës, Norvegjisë dhe Malit të...

U-21, Bushi: 3 pikë në dy ndeshje, sukses për ne

Dy transferta të vështira në veri të Evropës nga të cilat Shqipëria e 21-vjeçarëve u kthye me tre pikë të arta. Një humbje në...

UEFA i jep U-21 të Kosovës fitoren 0-3 në tavolinë

Përfaqësuesja U-21 e Kosovës ka marrë sot një lajm të mirë nga UEFA pasi është njoftuar që ka fituar me rezultatin 0-3 në tavolinë...

Të fundit

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...