E diel, 5 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

U-21, Bushi: 3 pikë në dy ndeshje, sukses për ne

Dy transferta të vështira në veri të Evropës nga të cilat Shqipëria e 21-vjeçarëve u kthye me tre pikë të arta. Një humbje në sekondat e fundit në Irlandë por edhe një fitore spektakolare në Islandë. Kuqezinjtë e vegjël kanë hedhur kandidaturën për vendin e dytë të grupit 2 eliminator të Europianit dhe trajneri Alban Bushi e pranon se me 3 pikë në dy ndeshje skuadra i ka plotësuar pritshmëritë e tij.

“Ishin dy ndeshjet e para jashtë dhe isha ne merak si do të reagonim, por reaguam shume mire. Nuk duhej te ishim mundur ndeshjen e pare por tre pike në dy ndeshje më kënaqin. Në Islandë dominuam gjithë ndeshjen. Ekipi ka forcë dhe lojtarë kandidatë për ekipin e parë A”. Timonieri i 21-vjeçarëve shton se skuadra që ia ka në dispozicion ka një të ardhme të madhe përpara pasi ka nisur të luajë me topin në tokë duke zhvilluar ndeshje shumë të bukura. Në vijim, ai përqendrohet edhe te objektivat e kësaj faze eliminatore”, thekson Bushi. 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

Nga: Ido Vock Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë...

Me çmontimin e Uzinës së Naftës në Ballsh, merr fund lufta kundër komunizmit

Nga: Mentor Kikia Rafineria e Naftës në Ballsh po çmontohet, po shitet për skrap. Po shkrihet. Nga privatizimi i parë, në 2008, prej “manjatit” të...