E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Ka luajtur dy ndeshje me U-21, sulmuesi shqiptar do të përfaqësojë Malajzinë

Në një kohë kur flitet për futbollistët që kanë dyshime sa i përket zgjedhjes së Kombëtares, një rast tjetër për të vënë “duart në kokë” është ai i Liridon Krasniqit. Ish-sulmuesi që ka luajtur edhe dy takime me Shqipërinë U-21, do të përfaqësojë Malajzinë.

Tashmë nuk ka më asnjë diskutim të vetëm, ndërsa procedurat janë duke shkuar drejt fundit. Madje për të arritur deri në këtë pikë, sulmuesi sakrifikoi aq shumë sa zgjodhi të rikthehej sërish në kampionatin malajzez, me ekipin e Melakas, vetëm për të plotësuar kushtet dhe të përfaqësonte këtë vend.

Kështu, në Malajzi duhet që një lojtar të ketë kaluar 5 vite karrierë në kampionatin vendas, ndërsa sulmuesi shqiptar kishte bërë 4 të tilla. Tashmë plotësimi i procedurave është çështje kohe, ndërsa si të mos mungonte furnizimi i Europës, Shqipëria duhet të mbush me lojtarë edhe kontinentet e tjera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...