E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

“Nuk do të gjesh vrimë miu ku të futesh”, Balliu ironizon Ramën: Po na ngel në dorë

Banorët e Unazës së Re vazhdojnë protestën kundër projektit tashmë prej më shumë se tre muajsh. Ndërsa në mbështetje të tyre, si çdo natë ka qenë edhe ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu. Demokrati u shpreh se Rama jo vetëm që do të rrëzohet, por me ironi ka shtuar se ‘po na ngel në dorë, pasi në 16 mars pësoi para-infarkt’.

“Jo vetëm që po rrëzohet, por po na ngel në dorë, pasi në 16 mars i ra para-infarkt. Të shkojmë ditën e enjte dhe ti tregojmë se kush vendos në këtë vend. Nuk vendosin ata me atë parlament palaçoje.

E di gjithë bota e di se ka protestë te Unaza e Re, e kanë transmetuar të gjithë. I themi Sandër Lleshajt, mos guxo se nuk do të gjesh vrimë miu ku të futesh. Në 21 mars ejani te parlamenti për t’u treguar që vendosin qytetarët”, tha ai.

Por, kryeministri Edi Rama hodhi poshtë lajmet e rreme lidhur me shëndetin e tij, pas postimit të bërë fillimisht të dielën nga  ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu, i cili e përsëriti edhe sonte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...