E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Ramën

Paloka: Vendi ka nevojë për qeveri tranzitore, pa Ramën kryeministër

Ish-deputeti i PD-së Edi Paloka ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24”, prej ku deklaroi se vendi ka...

Pas takimit me Ramën dhe Vuçiç, reagon Zaev

Kryeministri në largim i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka reaguar pas takimit në Tiranë me Edi Ramën dhe Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç. Në...

Donald Tusk do vijë në Tiranë javën e ardhshme/ Takim me Ramën

Presidenti i Këshillit të Evropës Donald Tusk pritet që të vizitojë Shqipërinë javën e ardhshme. “Balkanweb” raporton se zyrtari i lartë i BE-së do...

Kondi “godet” Ramën: Ja pse më hoqën nga puna, e vërteta për teatrin

Aktorja e njohur Marjana Kondi së fundmi ka ironizuar kryeministrin Edi Rama lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Kujtojmë se pak më herët Rama...

“Biseda me Ramën”, Edy Reja flet për Shqipërinë: Kush janë “engjëjt e mi mbrojtës”

Në intervistën e gjatë dhënë për Gazzetta dello Sport, trajneri i Shqipërisë Edy Reja ka zbuluar Shqipërinë për lexuesit italianë, duke zbuluar edhe ndonjë...

Fqinjët të shqetësuar për krizën, ministri italian telefonon Ramën dhe Bashën

Kriza politike në vend ka shqetësuar edhe fqinjët. Ministri i Jashtëm i Italisë, Enzo Moavero Milanesi ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Rama,...

“Lali Eri po pret t’i hipi kalit tënd”, deputeti këshillon Ramën

Deputeti Lefter Maliqi, i cili mori mandatin pas daljes së opozitës së bashkuar nga kuvendi, i është bashkuar dje protestës. Teksa ka postuar pamje nga...

Trondit Berisha, zbulon detajin e përgjimeve: Ymer Lala ka regjistruar Ramën

Gazeta gjermane Bild publikoi së fundmi 10 përgjime të reja, që dëshmojnë shit-blerjen e votave në zgjedhjet e 2016-ës në Dibër. Por, ish-kryeministri ka kapur...

“Meta nuk e ka falur Ramën që ia nxori partinë nga qeveria, “Bild” rol të çuditshëm…”

Prestigjozja austriake “Der Standard” i ka kushtuar një artikull të posaçëm situatës politike në Tiranë, duke vënë theksin te dhuna e protestave të opozitës...

Shehi paralajmëron Ramën pas takimit me Metën: Jemi gati për beteja të tjera

Presidenti Ilir Meta, pasi anuloi 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka nisur ditën e sotme takimet në Presidencë me partitë aleate të...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...