Ajla dhe Meri, dy fëmijët e parë të 2021-shit (Foto)

Viti i Ri 2021 nisi i begatë dhe me emocione për dy familje shqiptare.

Ajla dhe Meri, janë fëmijët e parë në Tiranë që erdhën në jetë një minutë pas mesnate në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” dhe “Koço Gliozheni” në Tiranë.

Lajmin e dha ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila njoftoi në rrjetet sociale se Ajla dhe Meri lindën një minutë pas mesnate, duke thyer “mitin” e bebes së parë, pasi të dyja kanë lindur në të njëjtën minutë.

“Mirë se erdhët Ajla dhe Meri. Dy vajza që erdhën në jetë të shëndetshme 1 min pas mesnate në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” dhe “Koço Gliozheni” në Tiranë janë oguri më i mirë për vitin që sapo ka ardhur.”, shkruan Manastirliu.