Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Etiketa

dorë

Itali-Spanjë/ Në minutën e 89 Kielini prek topin me dorë, por a ishte penallti?

Mbrëmja e djeshme dhuroi spektakël, teksa ndeshja midis Italisë dhe Spanjës përfundoi në barazim 1-1 pas 120 minutash lojë, dhe italianët u treguan më...

Kush nuk u jep dorën grave, nuk mund të marrë nënshtetësinë gjermane

Dhënia e dorës të tjerëve ka rrënjë të thella dhe përbën bazën e bashkëjetesës në Gjermani, prandaj sipas gjyqtarëve kush nuk u jep dorën...

Skandal te mjekësia/ Me para në dorë, studentja ‘ngelëse’ merr notën që do

Një shumë e konsiderueshme të hollash në dorë dhe nga ngelës shndërrohesh në kalues, madje me një notë të mirë në librezë. Kamera e fshehtë...

Shqiptarët “kanë dorë”, ndër vendet me normën më të lartë të vjedhjeve në Evropë

Shqipëria renditet e gjashta ndër vendet me normën më të lartë të vjedhjeve në Evropë. Sipas përllogaritjeve të “Monitor” dhe të dhënave të publikuara nga...

Qindra të vdekur vetëm në SHBA, hiqni urgjentisht dorë nga cigaret elektronike!

Cigaret elektronike, janë hedhur për herë të parë në treg në vitin 2003. Pas 16 vitesh, përdorimi i tyre global është rritur shumë. Në...

Mbi 3500 persona hoqën dorë nga nënshtetësia e Kosovës këtë vit

Qytetarët e Kosovës të cilët jetojnë në vende të ndryshme të botës, në numër të madh kanë hequr dorë nga shtetësia e Kosovës. Zyrtarë...

Johnson nuk heq dorë: Brexit do të ndodhë më 31 tetor

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, tha se “nuk do të pengohet nga askush” për t’u larguar nga Bashkimi Evropian më 31 tetor. Kjo datë...

Hysaj me “valixhe në dorë”, 5 milionë euro larg ekipit kryeqytetas

Elseid Hysaj gjithnjë e më afër transferimit te Atletico Madridi. Mbrojtësi shqiptar duket se e ka vendosur se ditëve te Napoli i ka ardhur...

Flet Wanda Nara: Jam gati të heq dorë nga Icardi nëse…

E intervistuar nga gazeta franceze “L’Equipe”, Wanda Nara flet me 360 gradë për marrëdhënien saj rreth Mauro Icardit. “Nëse një ditë ai do te më...

Futbolli sot ndryshon rregullat: Nga penalltitë e prekja me dorë, tek kartonët e goli

Nga sot futbolli ndryshon, futen në fuqi rregullat e reja të aprovuara në mars në mbledhjen e 133 të International Board të Fifa. Nuk...

Të fundit

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...