E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Sulmuesi

Futboll/ Besart Berisha, sulmuesi më i mirë i historisë në Australi do largimin

Besart Berisha mund të ketë luajtur ndeshjen e tij të fundit në A-League (Kampionati australian) pas ndarjes nga Western United. Sulmuesi më i mirë në...

La bashkëshorten dhe 3 fëmijët, futbollisti brazilian lidhet me mbesën e gruas

Sulmuesi brazilian, Givanildo Vieira de Souza, i njohur ndryshe me nofkën ‘Hulk’ është vënë në qendër të vëmendjes kohët e fundit, sa i përket...

Ka luajtur dy ndeshje me U-21, sulmuesi shqiptar do të përfaqësojë Malajzinë

Në një kohë kur flitet për futbollistët që kanë dyshime sa i përket zgjedhjes së Kombëtares, një rast tjetër për të vënë "duart në...

Sulmuesi i Kosovës shënon një gol fantastik Manchester City-t (Video)

Manchester City-t ka mposhtur 3-2 Swansea City dhe është kualifikuar për në gjysmëfinalet e FA Cup. Një përmbysje spektakolare e të besuarve të Guardiolës,...

Po kalonte një formë fantastike, sulmuesi kuqezi dëmtohet dhe humb Kombëtaren

Dukej se kuqezinjtë do të vinin në grumbullimin e radhës në një formë fantastike, pasi të gjithë po shkëlqenin në klubet e tyre. Por...

“Refuzoi të niste lojën”, sulmuesi shqiptar: Jam i turpëruar nga futbolli grek (Video)

Panioniosi ku aktivizohet sulmuesi shqiptar, Fiorin Durmishaj u mund në Kupën e Greqisë me rezultatin 4-2 nga PAOK-u, duke i dhënë në këtë mënyrë...

“E vendosa edhe para Anglisë”, sulmuesi i Chelsea vishet kuqezi

Sulmuesi i Chelsea me origjinë shqiptare, Armando Broja, pak ditë më parë njoftoi se ai kishte zgjedhur të përfaqësojë ngjyrat kuqezi. Ai është bashkuar...

‘Teatri’ i turpshëm i maqedonasit, sulmuesi bëhet ‘shembull’ në Serie A (Video)

Sulmuesi maqedonas, Goran Pandev ka luajtur “teatër” në ndeshjen mes Genoas dhe Lazios, në momentin që ishte 1-1. Një simulim i turpshëm i Pandev...

Sulmuesi kuqezi nuk ndalet, shënon supergol në Kroaci (Video)

Myrto Uzuni është duke kaluar një sezon fantastik në Kroaci me Lokomotivën e Zagrebit. Sulmuesi kuqezi ka shënuar edhe në ndeshjen e kësaj jave,...

Shpërthen sulmuesi azer: Shteti bën mirë që nuk i njeh Kosovën, janë të egër

Duket se humbja e thellë 4-0 në stadiumin “Fadil Vokrri” nuk është përjetuar mirë nga futbollistët e Azerbajxhanit. Ishte një ndeshje vendimtare që vendoste...

Të fundit

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...