E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Futboll/ Besart Berisha, sulmuesi më i mirë i historisë në Australi do largimin

Besart Berisha mund të ketë luajtur ndeshjen e tij të fundit në A-League (Kampionati australian) pas ndarjes nga Western United.

Sulmuesi më i mirë në historinë e kampionatit po kërkon një klub të ri dhe nuk përjashton largimin nga kontinenti. Në 236 ndeshje në A-League për Brisbane Roar, Melbourne Victory dhe United, Berisha ka shënuar 142 gola.

Sezoni i kaluar ishte më i dobëti i karrierës së tij nëntë-vjeçare në A-League. Përfaqësuesi ikombëtareve shqiptare dhe kosovare shënoi vetëm shtatë gola në 23 ndeshje.

Kuptohet që më shumë se një klub i A-League është i interesuar për shërbimet e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...