E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

australi

Evropa vendos kufizime të reja kundër COVID-19, Australia lehtëson masat

Zyrtarët në Australi kanë njoftuar se do të lehtësojnë masat kundër koronavirusit, pas rënies së rasteve të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton...

Fenomeni i çuditshëm në Australi, zhduket gripi sezonal

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë publike të dhënat për sezonin e gripit në Australi, që zakonisht nis në prill dhe përfundon në shtator. Në...

Përdorte foton e Canës për të joshur vajzat, 39-vjeçari francez akuzohet për abuzim seksual

Një 39-vjeçar nga Franca është akuzuar për ngacmim seksual ndaj 4 grave me të cilat ishte njohur në aplikacione takimesh. David Gabrieli, i cili jeton...

Australia rikthen karantinën, dhjetra qytetarë marshojnë në protesta

Dhjetëra qytetarë australianë janë ngritur në protestë kundër masave të bllokimit, për shkak të pandemisë. Policia ka arrestuar dhjetra prej tyre. Në Melburn rreth 300...

Theu izolimin një ditë përpara se ta përfundonte, i riu gjobitet me 5 mijë dollarë

Një 20-vjeçar nga Australia është gjobitur me 5 mijë dollarë, pasi u kap në përpjekje për t’u larguar nga karantina, një ditë para përfundimit...

Shteti australian shpall gjendjen e katastrofës

Shteti i Victoria-s në Australi shpalli gjendjen e katastrofës dhe vendosi masa izolimi pas shtimit të rasteve të reja të të infektuarve nga koronavirusi. Kryeministri...

Melburni i Australisë rikthehet në izolim/Kryeministri: Do mbyllemi për 6 javë

Pas shtimit të numrit të rasteve me koronavirus, është marrë vendimi që Melburrni të izolohet. Raportohet se mbi pesë milionë banorë të Melburnit, qytetit...

Sekuestrimi i 400 mijë dollarëve/ Zbulohet biznesmeni që do çonte paratë në Australi

400 mijë dollarët që u sekuestruan sot nga blutë e Tiranës, i përkasin biznesmenit Aleksandër Gavoçi, raporton Dosja.al. Ky biznesmen nuk është i panjohur,...

Australia planifikon “spitalin virtual”, ja si do të veprojnë mjekët

Shumë shtete po vënë në dispozicion ambiente të mëdha, për të shtruar pacientët e infektuar me koronavirus. Shumë të tjerë janë gjendur të papërgatitur...

Frika nga koronavirusi/Plas sherri në supermarket për letra higjienike

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Australi, teksa 3 gra janë grindur me njëra tjetrën për disa letra higjienike. Në videon e publikuar shikohen...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...