E diel, 5 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Kombëtaren U-21 e braktis fati në ‘Elbasan Arena’

Përfaqësuesja e Shqipërisë për moshën U-21 barazoi sot në “Elbasan Arena” me rezultatin 0-0 përballë Islandës, në takimin e katërt të vlefshëm për Grupin 2 të fazës eliminatore të Euro 2019 U-21 që do të zhvillohet në Itali dhe San Marino. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi i janë afruar në disa raste, në tentativat më flagrante pikërisht me futbollistë Abazaj dhe Ramadanin por pa sukses në finalizim. Njëlloj sikurse edhe skuadra e Islandës, e cila ka tentuar të ndëshkojë Shqipërinë nëpërmjet goditjeve nga jashtë zone. Islanda u detyrua ta mbyllë takimin në inferioritet numerik pas daljes me karton të kuq të Siguregerisson.

Pas ndeshjes së katërt në këto eliminatore, Shqipëria U-21 ruan vendin e tretë në klasifikimin e Grupit 2, në kuotën e 5 pikëve, poshtë Irlandës së Veriut dhe Sllovakisë që kanë të njëjtin numër ndeshjesh të zhvilluara. Ndërkohë, veç Estonisë që mban vendin e fundit me 5 ndeshje të zhvilluara, pas kuqezinjve qëndrojnë edhe Islanda që numëron 3 ndeshje të luajtura por provizorisht dhe Spanja që ndaj Sllovakisë po luan ndeshjen e dytë, me gjasa të ngjitet në krye të grupit në rast fitoreje, me pikë të plota, por gjithashtu e varur nga fati i ndeshjes tjetër, Irlanda e Veriut-Estoni.

Shqipëri U21 – Islandë U21 0-0

0-0

Shqipëria: Selmani, Maloku, Ceka, Tafa, Toli, Ramadani, Bare, Çekiçi, Abazaj, Krymi, Mustafa.
Trajner: Alban Bushi

Islanda: Olafsson, Sampsted, Fridriksson, Guðmundsson, Andresson, Friðjónsson, Magnusson, Einarsson, Haraldsson, Guðmundsson, Þorsteinsson.
Trajner: Eyjólfur Sverrisson

Gjyqtar: Pavel Orel (Çeki)

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

Nga: Ido Vock Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë...

Me çmontimin e Uzinës së Naftës në Ballsh, merr fund lufta kundër komunizmit

Nga: Mentor Kikia Rafineria e Naftës në Ballsh po çmontohet, po shitet për skrap. Po shkrihet. Nga privatizimi i parë, në 2008, prej “manjatit” të...