E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

trafikantet

Bomba me telekomandë drejt Malit të Zi, kapen dy të rrezikshmit (VIDEO)

Në sajë të operacionit të koduar “Distanca”, janë vënë në pranga dy shtetas që tentuan të trafikonin drejt Malit e Zi dy bomba me...

‘Pazaret bëheshin në Elbasan’/ Operacion antidrogë, kapet trafikanti

Gjatë mesditës së sotme, në Elbasan është finalizuar një operacion anti-drogë, ku në pranga ka rënë një person. Pjesë e këtij rrjeti kanë qenë...

“Janë marrë peng”, gazetarja zbërthen skemën që përdorin trafikantët shqiptarë

Gazetarja Klodiana Lala, ka zbërthyer skemën që përdorin trafikantët shqiptarë. E ftuar dje në “Opinion”, ajo ka bërë me dije skemën që ndiqet nga...

Forcat ‘Shqiponja’, FNSH-ja dhe RENEA ‘blindojnë’ vendin, 9 persona në pranga

Policia e Shtetit ka përcjellë të dhënat lidhur me operacionet që ka zhvilluar në mbarë vendin, sa i takon goditjes së veprimtarisë kriminale. Raportohet...

OFL zbarkon në Korçë, në “sitë” katër trafikantët e drogës

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar në Korçë, duke u kërkuar burimin e pasurisë 4 të dënuarve për të njëjtën vepër penale. Në kuadër të zbatimit...

5 orë ndjekje të gomones/Berisha plas skandalin: Ja kush urdhëroi që trafikantët të mos kapeshin

Sot u raportua për një gomome që dyshohej se transportonte drogë drejt Italisë. Gomonia u pikas mëngjesin e së enjtes në det të hapur,...

SPAK nis aksionin, u konfiskon miliona euro pasuri të investuar nga trafikantët në Shqipëri

Struktura e Posaçme e Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka kërkuar konfiskimin e pasurisë së Ilirjan, Adriatik dhe Lindita Memias. Adriatiku dhe Lindita Memia...

Me 8500 euro me vete/ Operacion antidrogë në Tiranë, arrestohen 6 trafikantë

Pas një hetimi disa mujor, policia ka sekuestruar tashmë në cilësinë e provës materiale 37.5 kg cannabis sativa, e ndërsa janë vënë në pranga...

“E tha pa ju dridhur zëri e as skuqur fytyra e nxirë nga turpi”, Manjani zbulon lëvizjen e Ramës

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shpërthyer në akuza të rënda ndaj kryeministrit Rama. Legalizimi i hashashit nga qeveria Rama, sipas Manjanit, do të...

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Të fundit

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.   View this post...

Degradon keq sherri me pushuesit/ Biznesmenia i zë rrugën çiftit me fëmijë

Ju kujtohet rasti i Mihal Kokëdhimës, i cili në gusht të 2019 hipi sipër një makine me turistë spanjollë? Për fat të keq, rastet...

Tmerret e padukshme në qendrat e ndalimit të emigrantëve në Itali

Nga Annalisa Camilli “Internazionale” I akuzuar për vjedhjen e një smartfoni, Musa Balde u rrah egërsisht nga 3 italianë në Ventimilja, afër kufirit me Francën....

“I shkëputa një linjë uji”, goditet drejtori i Ujësjellësit në Fushë Arrëz

Drejtori i Ujësjellësit të Fushë Arrëzit, Anduel Gjinaj është sulmuar. Ai ka bërë denoncim në polici dhe në Prokurorinë e Pukës, për dhunën që...

Çelja e negociatave/Raportuesja e Shqipërisë në PE: Moment i rëndësishëm!

Parlamenti Evropian është mbledhur për të diskutuar në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në BE. Me anë të...