E enjte, 15 Prill, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

stresi

Studimi i ri: Ja pse stresi mund të shkaktojë rënien e flokëve

Stresi është lidhur prej kohësh me rënien e flokëve, thinjen e tyre apo ndalimin e rritjes. Por deri dje nuk i kemi kuptuar arsyet...

Stresi nga pandemia: Pse të moshuarit janë më rezistentë se sa të rinjtë

Përgjatë një viti që e ka testuar si kurrë më parë në historinë e kohëve të fundit shëndetin mendor të njerëzve, janë më të...

”Vijmë ju zhdukim prej hartës”/ Stresi ”diss” policisë me këngën e re

Prej disa ditësh, këngëtari Arkimed Lushaj, i njohur si Stresu, ndodhet në arrati, pasi është shpallur në kërkim nga policia pas protestave për 25-vjeçarin...

Ndodhet në arrati, por nuk ndalet. Ja çfarë paralajmëron Stresi (VIDEO)

Stresi ndodhet në arrati, pasi është shpallur në kërkim nga policia pas protestave për Klodian Rashën. Për t’i shpëtuar policisë, reperi ka patur destinacione të...

“Ke të fala nga Stresi”/ Të rinjtë tallen me 129-ën (Video)

Këngëtari i njohur shqiptar, Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi është një ndër reperët më të ndjekur dhe të suksesshëm të vendit tonë....

Stresi i bën ‘zborin’ policisë, ja cili është destinacioni i radhës (VIDEO)

Stresi nuk ka të ndalur, ndërsa ka provokuar në çdo formë blutë e Shqipërisë. Reperi shqiptar është në arrati, pasi akuzohet nga policia si...

“Je k*rvë, harrove që të njoh?”, moderatorja përlotet live në studio

Gjatë protestës për Klodian Rashën, të shumta ishin personazhet e show-bizzit që jepnin komentet e tyre në lidhje me këtë situatë. Disa prej tyre...

Stresi ‘luan’ me policinë, arratiset drejt një shteti tjetër

Stresi vijon të luajë me policinë, pasi është shpallur në kërkim sa i takon protestave për vrasjen e Klodian Rashës. Pas një videoje të...

Policia në kërkim të tij, Stresi jep mesazhin e fortë nga arratia

Reperi Stresi është ende në kërkim nga ana e policisë, lidhur me protestat për vrasjen e Klodian Rashës nga efektivi i forcave ‘Shqiponja’. Stresi...

Duan të më rrahin për Edi Ramën/ Stresi nga arratia: Do ju shfaros të gjithëve

Këngëtari Arkimend Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi, është shprehur se po ndiqet nga policia pa asnjë arsye, vetëm se ka...

Të fundit

Studimi: Ja si gërhitja kronike gjatë gjumit e dëmton trurin e fëmijëve

Një gjumë i mirë është çelësi për mirërritjen e çdo fëmije. Ndërsa disa fëmijë mund të pushojnë mjaftueshëm, cilësia e gjumit të tyre është...

A do ta ngadalësojë vera përhapjen e Covid-19? Ja çfarë thotë studimi i fundit

Nga: Kieran Sharkey “The Conversation” Në parim, duket shumë e besueshme që SARS-CoV-2 - virusi që shkakton Covid-19 të  ketë një sjellje sezonale, duke qenë...

Sondazhi/ PS ruan bastionin e Vlorës, PD ‘i rrëmben’ mandatin LSI-së

Në sondazhin e katërt të IPSOS-Top Channel, rezulton se në qarkun e Vlorës do të triumfojë PS me 60.1% dhe do të marrë 8...

Champions/ Siti përmbys Dortmundin, Liverpuli nuk arrin remuntadën

Përfundojnë dy ndeshjet e fundit çerekfinaliste të UEFA Champions League. Liverpuli i ka thënë lamtumirë këtij kompeticioni që në këtë fazë. S kuadra e Jurgen...

‘Koha e tij ka mbaruar’/ Basha i përgjigjet ftesës së Ramës për bashkëqeverisje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pas ftesës që ky i fundit i bëri për bashkëpunim pas zgjedhjeve...