E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Stresi në sallën e gjyqit, i buzëqeshur dhe me dy gishtat lart

Stresi ka bërë show në sallën e gjyqit, pas prangosjes në protestën e thërritur nga ish-kryeministri Berisha.

Reperi i njohur Stresi është paraqitur në gjykatë, për t’u njohur këtë të mërkurë me masën e sigurisë, pasi u arrestua në protestën e 8 janarit.

Arkimed Lushaj kur është futur në sallën e gjyqit, ka ngritur dy gishtat lart dhe është shfaqur i buzëqeshur.

Prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë “detyrim paraqitjeje” për reperin, ndërsa për 34 të arrestuarit në lidhje me protestën ka ngritur akuzat e “Shkatërrimit të pronës”, “Prishjes së qetësisë publike”, “Shkeljes së rregullave mbi lëndët plasëse, djegëse dhe radioaktive”, si dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe armëve të ftohta”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...