E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

”E kemi amanet nga Berisha”/ Stresi: Ta harroni dorëheqjen e Bashës

Pas fitores së mandatit të tretë nga Partia Socialiste, shumë mbështetës së Partisë Demokratike kanë kërkuar largimin e kreut të kësaj partie, Lulzim Bashës.

Mirëpo, ndryshe nga të tjerët reperi i njohur, Stresi i ka ndalë në mbrojtje të Bashës duke kritikuar të gjithë ata që duan dorëheqjen e tij.

Sipas tij, Partia Demokatike është shtëpia e të gjithë demokratëve, dhe nuk do të dorëzohen nga kauza e tyre, pasi e kanë amanet nga ish-kryeministri Sali Berisha.

“Për të gjithë ju demokratë që doni dorëheqjen e Zotit @lulzimbasha ta harroni ndyrësira plehra… Partia Demokratike e Shqipërisë është shtëpia jonë…Jeni mbledh disa bukurreca bla bla bla kot. Ne nuk dorëzohemi nga kauza jonë e kemi amanet nga @saliberisha_official dhe do ta çojmë deri në fund.”, ka shkruar reperi në rrjetin social, Instagram.

Stresi është arratisur në Britaninë e Madhe pasi u shpall në kërkim nga policia për pjesëmarrja në protestën e dhunshme për vrasjen e Klodian Rashës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...