E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Stresi surprizon Berishën në 77-vjetorin e lindjes (VIDEO)

Stresi ka surprizuar Sali Berishën sot në 77-vjetorin e tij. Reperi ka publikuar në Instagram një video, ku mban në dorë një buqetë me lule blu, të cilat do ia dhurojë ish-kryeministrit Berisha. Bashkëngjitur videos në fjalë, ai ka shkruar: “Statistikat tregojnë që në muajin tetor kanë lindur liderët më të mëdhenj të botës. Gëzuar ditëlindjen Dr. Profesor Sali Berisha”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STRESI (@stresi)

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, feston sot 77-vjetorin e lindjes. Në llogarinë e tij në Facebook, Berisha ka publikuar një fotografi me dy gishtat lartë, mbi të cilën ka shkruar se “sot jam 77 herë më i lumtur”.

Kjo ditëlindje për të vjen më ndryshe, pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka larguar Berishën nga partia që vetë e ka themeluar.

Largimi i Berishës nga PD-ja, vjen pasi Departamenti Amerikan i Shtetit, i ka ndaluar hyrjen në territorin amerikan atij dhe anëtarëve të familjes së tij të ngushtë, për shkak të përfshirjes së tij në “korrupsion të gjerë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...