E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

spitali infektiv

Thellohet bilanci i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

Një lajm i keq vjen nga Ministria e Shëndetësisë, teksa mësohet se 4 persona të tjerë kanë humbur jetën nga koronavirusi. Në 24 orët e...

“Në Spitalin Infektiv, të rinj me simptoma të rënda”, Manastirliu del me thirrjen e fortë (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bën thirrje për kujdes, mbrojtje dhe distancim social. Ajo njofton me anë të një statusi në Facebook se aktualisht në...

Shkon në 51 numri i viktimave/ “Ishte e papritur!”, humbin jetën dy pacientë tek Infektivi

Dy pacientë kanë humbur jetën në Spitalin Infektiv në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë, në përditësimin e radhës, thotë se dy vdekjet...

Një tjetër pacient humb jetën në Spitalin Infektiv

Një tjetër pacient që ishte shtruar në spitalin Infektiv ka humbur jetën nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë sqaron se bëhet fjalë për një 70-vjeçare nga...

Humb jetën një tjetër pacient në spitalin Infektiv nga koronavirusi

Një tjetër pacient ka humbur jetën ditën e sotme në spitalin Infektiv, duke e çuar në 42 numrin e viktimave nga koronavirusi në vend. Sipas...

Shtimi i rasteve/ Berisha: Infektivi nuk duhet të kthehej në spital Covid

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka kritikuar qeverinë lidhur me menaxhimin e situatës së pandemisë së koronavirusit në vend. Përmes një postimi në Facebook, Berisha shprehet se...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Shqipëri, humb jetën 59-vjeçari

Një 59-vjeçar nga Lushnja ka humbur jetën mëngjesin e sotëm si pasojë e koronavirusit. Ai ishte shtruar prej 6 ditësh në terapi intensive, ndërsa vuante...

Ulen ndjeshëm rastet e të infektuarve në vend/ Ja si paraqitet situata 24 orët e fundit

13 raste të reja të prekur me COVID-19 janë identifikuar në 24 orët e fundit. Me të dhënat e fundit, Ministria e Shëndetësisë njoftoi...

U raportua se humbi jetën nga COVID-19, Ministria e Shëndetësisë zbardh të vërtetën

Paraditen e sotme u njoftua në media se një 76-vjeçare e cila ishte prekur nga COVID-19, kishte ndërruar jetë në Spitalin Infektiv. Por Ministria e...

77-vjeçarja nga Kruja fiton betejën me koronavirusin, Manastirliu publikon videon

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, bën me dije se një tjetër person është shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, Manastirliu...

Të fundit

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...

Kupa e Shqipërisë, Tirana kualifikohet në finale

Tirana është në finalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanbë mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0, falë golave të Muçit dhe Hoxhallarit. Bardheblutë kanë përmbysur kështu...

Thoshte se pandemia është budallallëk, 37-vjeçari humb jetën 4 ditë pasi ishte infektuar

Ndërsa bota është e gjunjëzuar nga koronavirusi, ka nga ata që janë skeptikë nëse është i vërtetë ky virus. Shumë qytetarë ende nuk binden...