E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Bujar Qamili infektohet nga Covid, shtrohet në gjendje të rëndë në spital

Pandemia prej muajsh ka shkaktuar bilance tragjike në vendin tonë. Shumë artistë kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës.

Këngëtari i njohur i muzikës shkodrane dhe asaj popullore Bujar Qamili është infektuar me COVID-19. Për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore, ai është shtruar me urgjencë në Spitalin Infektiv në Tiranë.

Këngëtarit aq të dashur të skenës shqiptare, i kishin nisur simptomat e Covid prej disa ditësh, dhe gjendja i ishte përkeqësuar shumë shpejt, duke bërë që të ishte e nevojshme trajtimi i tij në spital.

Qamili tashmë ndodhet në terapi intesive, dhe po merr ndihmën mjekësore nga mjekët dhe infermierët e Spitalit Infektiv, i njohur që prej pandemisë si COVID 1.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...