E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Rama: Në 24 orë, nuk është paraqitur asnjë i sëmurë me Covid te Infektivi

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm shumë të mirë me të gjithë qytetarët. Teksa ka ndarë një foto të dy infermierëve në rrjetet sociale, Rama shprehet se gjatë 24 orëve nuk është paraqitur asnjë i sëmurë me Covid në dyert e spitalit Infektiv.

Ndër të tjera, kreu i qeverisë tha se kjo nuk kishte ndodhur që nga marsi i vitit të kaluar, koha në të cilën filloi pandemia në vendin tonë.

”LAJM I BUKUR. Sapo kanë kaluar 24 ORËT E PARA pa asnjë të sëmurë me Covid të paraqitur në dyert e Spitalit Infektiv qysh nga marsi i vitit 2020’’, shkruan Rama në rrjetin social, Facebook.

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e ulët pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 67 raste të reja, nga 2.728 testime të kryera. Aktualisht, në spitalet COVID po trajtohen 111 pacientë.

Ndërkohë, edhe procesi i vaksinimit po ecën me ritme të shpejta, teksa gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 13.467 vaksinime, ndërsa në total janë bërë 585.693 vaksina.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   ''E shikoj si diçka pozitive për Vlorën''/ Leli komenton përplasjet me Ramën

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...

SHBA/ Sulmuesi realizon euro gol nga mesfusha (Video)

Në ndeshjen midis Karolinës së Veriut me Riçmond Kikers e përfunduar me rezultatin 4-0 për skuadrën vendase, është realizuar një supergol nga gjysmëfusha. Sulmuesi Robert...

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...