E premte, 30 Tetor, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

covid

Paqartësi për vaksinën e Coronës

Vaksinë për Coronën që këtë vit? Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn e uli euforinë. Edhe nëse ka një vaksinë në fillim të vitit...

Mjekët: Përdorimi i antibiotikut nuk ka efekt në luftën ndaj Covid-19

Mjekët Arian Mezini dhe Skëndër Brataj janë shprehur në 'Opinion', se qytetarët nuk duhet të përdorin antibiotikun për të luftuar Covid-19. Ata e kanë cilësuar...

Kosovë/ 137 raste të reja me Covid, 653 të vdekur që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 869 mostra, prej të cilëve rezultuan 137 pozitivë. Ndërkohë që një pacient ka ndërruar...

“Jemi të shërbimeve sekrete greke”, 2 persona refuzojnë të bëjnë testin e Cov*d në Kakavijë

Dy shtetas grekë nga Athina janë arrestuar në Kakavijë nga Policia Greke pasi kanë refuzuar të kryejnë testin pranë autoriteteve shëndetësore greke. Dy grekët...

Pandemia/ Rritje e urgjencave në 24 orët e fundit në spitalin “Shefqet Ndroqi”

Ditën e sotme ka patur një rritje të urgjencave të pacientëve të dyshuar me COVID-19 tek spitali ‘’Shefqet Ndroqi’’. Mësohet se deri tani kanë mbërritur...

Bilanci i pandemisë/ Regjistrohen 131 raste të reja, 3 viktima

Ministria e Shnëdetësisë ka përditësuar të dhënat e bilancit të pandemisë, nga ku u konfirmuan 131 të prekur me Covid 19 në vendin tonë...

Maqedonia e Veriut, ulet numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën nga koronavirusi 4 persona. Gjatë ditës së fundit janë testuar 387 persona si...

Rriten frikshëm shfirat e Covid, nga nesër Mali i Zi kalon në “shtetrrethim”

Mali i Zi do të hyjë sërish në fazën e “shtetrrethimit” për shkak të koronavirusit. Mësohet se që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike...

Mali i Zi regjistron 116 raste të reja, asnjë humbje jete

Në Mal të Zi laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik kanë përfunduar analizën PCR të 545 mostrave për koronavirusin. Mësohet se është regjistruar një total...

Kryemadhi: “Testimi për nxënësit detyrim për qeverinë”

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi shprehet se qeveria nuk po përballon siç duhet situatën e koronavirusit në shkolla. Ajo vlerëson se përballimi i Covid...

Të fundit

Tërmeti ‘shkrin akujt’ mes Turqisë dhe Greqisë, Mitsotakis telefonon Erdogan

Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.6, duket se ka shkrirë akujt mes Greqisë dhe Turqisë. Pas lëkundjeve të forta sizmike që përjetuan të dyja vendet, kryeministri...

Michel bisedë me Ramën: Pres me padurim Konferencën e Parë Ndërqeveritare

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama. Michel thotë se pret me padurim mbajtjen e Konferencës së...

Trajtimi në spitale, Rama ‘mbron’ Manastirliun: Basha njësoj si famëkeqi Sali

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me qëndrimin e liderit të opozitës, Lulzim Basha pas deklaratës së ministres së Shëndetësisë, Oherta Manastirliu në...

A preket Shqipëria pas lëkundjeve të tërmetit në Turqi? Flet sizmiologu Duni

Sizmologu, Llambro Duni ka komentuar situatën që po kalojnë Greqia dhe Turqia, të cilat u tronditën mesditën e së premtes nga lëkundjet e forta...

”Polic ishe dhe ke mbetur”, Lleshaj kërkon ndjesë pas debatit me Murrizin

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas debatit të djeshëm në parlament me deputetin Myslym Murrizi. Lleshaj shprehet se në respekt të të gjithë...