E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Olimpiada e Tokios shpall 7 raste të reja me Cov*d-19 të lidhur me Lojërat

Tokio (dpa) – Të martën, organizatorët e Lojërave Olimpike raportuan shtatë raste të reja koronavirusi në Lojërat Olimpike të Tokios, duke e çuar numrin e përgjithshëm të infeksioneve që nga 1 korriku në 155.

Numri përfshinte dy atletë, njëri prej të cilëve ishte një tenist holandez, thanë organizatorët.

Tenistët holandezë në dyshe për meshkuj Jean-Julien Rojer dhe partneri Wesley Koolhof u tërhoqën nga Lojërat Olimpike të hënën, pasi Rojer u bë atleti i gjashtë holandez me testim pozitiv për Covid-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...