E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Covid/ Manastirliu jep lajmin e mirë: Vetëm 9 pacientë të shtruar në Infektiv

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Mansatirliu dha lajmin e mirë, se në Spitalin Infektiv, aktualisht po marrin trajtim vetëm 9 pacientë me Covid-19. Ajo shtoi, se numri i rasteve aktive në të gjithë vendin, vijon të ulet.

”LAJM I MIRË. Vetëm 9 pacientë me Covid19 po marrin trajtim në spitalin Infektiv, teksa vijon të ulet numri i rasteve aktive në të gjithë vendin’’, shkruan Manastirliu në rrjetin social, Facebook.

Situata epidemiologjike në vend

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 5 raste të reja me Covid-19, nga 2.621 testime të kryera. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: Nga 1 rast në Tiranë, Shkodër, Lezhë, Mirditë, Tepelenë.

Ndërkohë, fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë viktimë nga virusi gjatë kësaj periudhe kohore. Po në 24 orët e fundit, janë shëruar edhe 7 pacientë, teksa raste aktive mbeten 132.

Statistika (17 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 5

Të shëruar në 24 orë 7

Të shtruar në spitale 9

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 2,621

Testime totale 768,559

Raste pozitive 132,481

Raste të shëruara 129,895

Raste Aktive 132

Humbje jete 2,454

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 43

Tiranë 40

Berat 11

Durrës 11

Lezhë 8

Elbasan 5

Gjirokastër 5

Korçë 3

Dibër 3

Kukës 2

Fier 1

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Helikopterë për fikjen e zjarrit, Leli: E keqja janë zjarrvëniet e qëllimshme 

Pas përplasjeve aq shumë të diskutuara me kryeministrin Edi Rama, kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli ka qenë krah Ministrit të Mbrojtjes, Niko Peleshi në...

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...