E diel, 31 Maj, 2020
15 C
Tirana

Etiketa

ogerta manastirliu

“Numrat mund të rriten përtej parashikimeve”, Manastirliu jep paralajmërimin e frikshëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar e shqetësuar pas bërjes publike nga ana e kreut të PD-së, Lulzim Basha, të disa fotove nga...

Hapja e plazheve/ Manastirliu tregon sesi do veprohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se plazhet do të jenë të hapura prej datës 6 qershor. Përmes një deklarate për mediat, Manastirliu deklaroi se...

Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu tregon datën

Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Strategjia e rihapjes do të...

Testimet serologjike/ Manastirliu: Janë testuar 1300 mjekë e infermierë, ja pozitiviteti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar disa foto nga laboratori i mikrologjisë në QSUT, ku po zhvillohen testimet serologjike të stafeve mjekësore. Përmes një...

Sanatoriumi i kthehet normalitetit, Manastirliu: Beteja me koronavirusin vijon te Infektivi

Duke filluar nga dita e sotme, spitali “Shefqet Ndroqi” i cili shërbeu për disa kohë si spitali COVID 2 do të rikthehet në normalitet. Përmes...

Sot hapen një seri shërbimesh/ Manastirliu ka një thirrje për qytetarët

Ditën e sotme janë hapur një seri aktivitetesh dhe shërbimesh për qytetarët ndërkohë Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka një thirrje për ta. Përmes një...

“Ishin lënë në harresë”/ Manastirliu: Ja si i ndryshuam qendrat shëndetësore në Shkodër

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në Facebook një video të pesë qendrave të reja shëndetësorë në Shkodër. Manastirliu thekson se këto qendra shëndetësore...

Manastirliu nxjerr videon me rregullat për të kufizuar përhapjen e koronavirusit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ripërsëritur edhe një herë rregullat për kufizimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një videomesazhi të shpërndarë...

“Deri dje shiteshin në farmaci sa frëngu pulën”, Rama inspekton depon e re të ilaçeve

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu  kanë vizituar një depo farmaceutike ilaçesh. Kreu i qeverisë ka shpërndarë në Facebook një video...

“Dita Botërore e Infermierëve”, Manastirliu mesazh mirënjohjeje

Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka shprehur mirënjohjen për punën e infermierëve, që prej shpërthimit të koronavirusit në vend. Në kuadër...

Të fundit

Ekzekutohet një 53-vjeçar në Laç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Laç. Raportohet se është ekzekutuar me armë zjarri një 53-vjeçar. “Balkanweb” shkruan se në sheshin para një...

Kopshtet s’do hapen me 1 Qershor, Bashkia e Shkodrës tregon arsyen

Kopshtet dhe çerdhet në qytetin e Shkodrës nuk do të hapen në datën 1, por me 5 Qershor. Bashkia Shkodër njofton se ka zhvilluar procedurën...

Rudina Hajdari: Përse Basha do ta mbajë Ramën perandor

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, deputetja Rudina Hajdari theksoi se as Partia Demokratike nuk e ka mbështetur idenë e...

Ja kush është 28-vjeçari që mbeti i plagosur në Shijak

Së fundmi disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Shijak, në zonën e stadiumit. Policia raporton se në rrethana ende të paqarta ka...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...
WhatsApp KONTAKTO TT