E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

VIDEO/Nga e hëna do hyjë në fuqi udhëzimi për çertifikatën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka kërkuar nga të gjithë arsimtarët dhe studentët që të vaksinohen, pasi nga e hëna do bëhet e detyrueshme çertifikata e vaksinimit.

Teksa ka inspektuar qëndrën shëndetësore nr 4 në Tiranë, ajo ka kërkuar nga mësuesit, pedagogët dhe studentët që të vaksinohen sa më parë. Nga dita e hënë do të hyjë në fuqi udhëzimi për detyrimin e paraqitjes së çertifikatës së vaksinimit, ose testit të përjavshëm. Në të njëjtën kohë bën me dije se universitetet do të organizojnë mësimin online për studentët që nuk janë vaksinuar.

Njoftimi

Qendra Shëndetësore nr. 4, Tiranë – Vijon interesi i shtuar i studentëve për t’u vaksinuar pranë qendrave shëndetësore, teksa janë kryer më shumë se 1,6 milion vaksinime në të gjithë vendin

Apel për mësuesit, pedagogët dhe studentët të vaksinohen sa më parë, duke bërë me dije se nga dita e hënë, do të hyjë në fuqi udhëzimi për detyrimin e paraqitjes së çertifikatës së vaksinimit ose testit të përjavshëm, ndërsa universitetet do të organizojnë mësimin online për studentët që nuk janë vaksinuar.

#VaksinohuSot

#ShqipëriaBuzëqesh

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pandemia i merr jetën para kohe gazetarit të njohur

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...