E mërkurë, 14 Prill, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

vaksinimi

Brataj: Deri në maj 500 mijë vaksinime, ja kur do i kthehemi normalitetit

Prej disa ditësh, Shqipëria ka filluar vaksinimin masiv të popullsisë kundër koronavirusit, çka ka sjellë edhe ulje të numrit të të infektuarve dhe viktimave. Kreu...

Ekspertët: Mutacionet mund t’i bëjnë vaksinat aktuale joefektive brenda 1 viti

Një studim, që është kryer në 28 shtete ku ishin të përfshirë 77 ekspertë botërorë, virologë, infektologë dhe epidemiologë, gjeti se ka mundësi që...

Vaksinohen 25.720 arsimtarë, Manastirliu: I afrohemi dritës në fund të tunelit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se deri më tani janë vaksinuar 25.720 arsimtarë. Manastirliu shprehet se me vaksinimin...

Kosovë / Fillon vaksinimi kundër Cov*d-19 i personave mbi 85 vjeç

Në Sallën “1 Tetori”, në Prishtinë tashmë ka filluar vaksinimi i personave mbi moshën 85 vjeçare. Javën e kaluar ka filluar vaksinimi i personelit shëndetësor...

Manastirliu: Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 10,791 qytetarë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat ditore të të vaksinuarve në vend. Me anë të një postimi në Twitter,...

EMA rekomandon vaksinimin me Astrazeneca për të gjitha moshat

Agjencia Evropiane e Medikamenteve (EMA) sheh një lidhje të mundshme midis vaksinës së Astrazenecas kundër Covid-19 dhe trombozave shumë të rralla tek njerëzit e...

Pipero: Nëse një vaksinë jep efikasitet mbi 60%, konsiderohet shumë e mirë

Teksa Shqipëria po vijon prej 9 ditësh vaksinimin masiv të popullsisë kundër koronavirusit, edne ka pikëpyetje mbi efikasitetin e vaksinave kineze Sinovac. I ftuar në...

Manastirliu: Në 24 orët e fundit, janë vaksinuar 14,880 qytetarë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat ditore të të vaksinuarve në vend. Ajo bëri të ditur se sot janë...

Covid-19/ Nesër nis vaksinimi për farmacistët në Tiranë

Ditën e nesërme, do të fillojë vaksinimi kundër koronavirusit për farmacistët e qarkut të Tiranës. Lajmin e ka bërë të ditur Urdhri i Farmacistëve të...

Rama: Ne dhe PD nuk jemi njësoj, ata sillen në mënyrë të papërgjegjshme

Kryeministri Edi Rama, zhvilloi një bashkëbisedim me strukturat e Partisë Socialiste, ku prezantoi dhe kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit. Gjatë fjalës së...

Të fundit

SPAK rekurs vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit për mjekun Prifti

Prokuroria e Posaçme ka bërë rekurs ndaj vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, e cila liroi mjekun kardiolog, Edvin Prifti. Gazetarja Klodiana Lala...

109 vite nga tragjedia, faktet mbi Titanikun, anijen që “nuk duhej të mbytej”

U deshën vetëm 2 orë e 40 minuta që të fundosej“RMS Titanic”. Anija oqeanike më e madhe e kohës së saj, e nisi udhëtimin...

Champions / Dortmundi me shpresat tek Halandi për të ndalur Guardiolën

Borusia Dortmund do të ketë nevojë që Erling Haalandi t'i japë fund thatësirës së tij për gol kur të përballen me një nga blerësit...

Duka – UEFA-s: Përpjekjet e FSHF-së për kthimin e tifozëve janë refuzuar

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit të Stadiumeve dhe Sigurisë në UEFA, mbledhje e zhvilluar përmes video-konferencës, në të cilën...

Turqi / Futbollistët ndërpresin ndeshjen dhe hanë iftar në fushë

Ndeshja mes Giresunspor dhe Keciorengucu në kategorinë e dytë në Turqi, e luajtur dje,  u ndërpre përkohësisht në minutën e 10-të, në mënyrë që...