E premte, 30 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Ministrja e Shëndetësisë

“Na presin 4 muaj të vështirë”, Manastirliu: Do vaksinohet 20% e popullatës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka ripërsëritur thirrjet për vetëndërgjegjësim, ndërsa theksoi në Kuvend se këto 4 muaj do të jenë mjaft të vështirë....

Mjekja ngre alarmin: Kërkojmë ndihmën tuaj, spitalet po mbushen (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar videomesazhin e mjekes së spitalit universitar “Shefqet Ndroqi”, Prof. Alma Cani. Mjekja u bën thirrje qytetarëve të...

Manastirliu: Nëse do kemi mbingarkesë, do zgjedhim kush do trajtohet i pari

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një shtim i rasteve në spitale. Infektimet janë në shifra të frikshme, ndërsa ekspertët çdo ditë e...

“Neglizhenca ju kushton jetën!”, Mjekja: Drejtohuni pa vonesë në spital (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar mesazhin e mjekes Silva Bala, e cila iu rikujton qytetarëve se duhet të dëgjojnë këshillat e mjekëve,...

Fitojnë betejën me Covid 51 qytetarë, ministrja e Shëndetësisë jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit 51 pacientë kanë fituar betejën me COVID-19. Ky numër vjen duke...

“Po përgatitemi për epideminë”/ Njihuni me grupet e rrezikuara që do bëjnë vaksinën e gripit falas

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se po merren të gjitha masat për përballimin e situatës vjeshtë-dimër. “Deri tani,...

Ministrja e Shëndetësisë duhet të largohet

E vetmja mase racionale që qeveria mund të ndërmerrte sot kundër pandemisë, ishte t’u kërkonte falje qytetarëve për mashtrimin me videon e infektivit dhe...

Qeveria ashpërson masat, gjobë 20 mijë lekë për ata që nuk mbajnë maskë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka marrë vendimin që maskat dhe barrierat mbrojtëse të bëhen të detyrueshme në çdo ambient të mbyllur. Lajmi në...

Qeveria ka gati skenarin e dytë/Manastirliu: Pritet rritje e të infektuarve

Qeveria po bëhet gati për skenarin e dytë të COVID-19. Këtë e bëri me dije Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në “Real Story”. Ajo...

COVID-19/ Shqipëria përgatitet për skenarin më të keq, ja çfarë njofton Manastirliu

Qeveria ka marrë masat për shpërthimin e pandemisë, duke iu referuar edhe shifrave në rritje. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njofton se në Spitalin...

Të fundit

Arsenali merr fitoren e dytë, Leverkusen bëhet për ”aspirina”

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Europa League. Arsenali ka mundur me lehtësi irlandezët e Molde, me rezultatin 3-0. Napoli ka arritur të triumfojë...

Plan B për 25 prillin? Gjiknuri: Nëse nuk formojmë shumicën do bëjmë koalicion

Përveç dinamikave politike që propozon Kodi i ri Zgjedhor i rivotuar sot në Parlament, një çështje shumë e rëndësishme për zgjedhjet e vitit 2021...

Ish-kryeministri: Myslimanët kanë të drejtë të vrasin miliona francezë

Ish-kryeministri i Malajzisë, Mahathir Mohamad tha se myslimanët kishin të drejtë "të vrisnin miliona francezë" pas një sulmi vdekjeprurës në Nisë, duke shkaktuar zemërim...

Koronavirusi në Spanjë: Mbi 23 mijë raste të reja në 24 orë

Situata e pandemisë Covid-19, është në nivele alarmante në Spanjë. Autoritetet shëndetësore kanë raportuar një rekord të ri ditor me 23,580 raste në 24...

Pandemia, OBSH: Izolimet kombëtare duhet të jenë opsioni i fundit

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Evropë tha se izolimet kombëtare duhet të trajtohen si një "opsion i fundit" në luftimin e pandemisë. Sipas OBSH-së, Evropa...