E hënë, 29 Nëntor, 2021
9.3 C
Tirana

Plagosja në Tropojë, policia zbardh ngjarjen

Policia e Tropojës ka zbardhur ngjarjen e rëndë ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një person. Uniformat blu kanë bërë të mundur kapjen e autorit të dyshuar, si dhe janë proceduar në gjendje të lirë tre shtetas për “Moskallëzim të krimit”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tropojë, arrestuan në flagrancë shtetasin S.M., 39-vjeç. Në vendin e quajtur “Ura e Bujan”, në fshatin Cërrnicë, mbrëmjen e djeshme dyshohet se për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës shtetasin S.M., 36 vjeç.

Ky i fundit ndodhet në gjendje kritike për jetën. Të njëjtat burime zyrtare shtojnë se u proceduan në gjendje të lirë 3 shtetas. Ata janë A. L., 54 vjeç, banues në Bujan; R. V., 52 vjeç, banues në Bujan dhe R. G., 54 vjeç, banues në Sopot.

Njoftimi

Tropojë

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e datës 23.04.2020, në fshatin Cërrnic, ku mbeti i plagosur në gjendje të rëndë shtetasi S. M.

Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale, Policia e Tropojës kap dhe arreston autorin e dyshuar.

Procedohen në gjendje të lirë 3 shtetas, për “Moskallëzim i krimit”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan në flagrancë shtetasin S. M., 39 vjeç, banues në Rosuje, Tropojë, pasi në vendin e quajtur “Ura e Bujan”, në fshatin Cërrnicë, mbrëmjen e datës 23.04.2020, dyshohet se për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës shtetasin S. M., 36 vjeç, banues në fshatin Cërrnicë, i cili ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Gjithashtu, u proceduan në gjendje të lirë 3 shtetas, për “Moskallëzimi i krimit”, konkretisht;

-A. L., 54 vjeç, banues në Bujan;

-R. V., 52 vjeç, banues në Bujan;

Lexo edhe :   Tre të mitura shfrytëzohen seksualisht, një grua i lidhte me burra në moshë
Lexo edhe :   Tre të mitura shfrytëzohen seksualisht, një grua i lidhte me burra në moshë

-R. G., 54 vjeç, banues në Sopot;

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprat penale “Vrasja me dashje, mbetur në tentativë”, “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Moskallëzimi i Krimit”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lionel Mesi favorit me 71.7%, sot vendoset se kush do të fitojë “Topin e Artë”

Pas një viti mungesë si pasojë e pandemisë COVID-19, sot do të mbahet ceremonia e “Topit të Artë”. Teksa emocionet janë shtuar, pritet të...

Uroi 28 Nëntorin me foton e Enver Hoxhës, deputeti Çela befason sërish

Një ditë më parë, në grupin e “Whatsapp” të Komisionit të Sigurisë, deputeti i PS-së Bujar Çela ka uruar 28 vjetorin me një foto...

Çfarë po ndodh mes Donaldit dhe Beatrixit? (VIDEO)

Gjatë ditëve të fundit, Donald Veshaj është afruar më shumë me Beatrix Ramosajn. Në videot e fundit shihet një afrimitet mes të dyve, madje...

Beteja për drejtimin e PD/10 avantazhet dhe disavantazhet e Berishës dhe Bashës

Nga: Roland Qafoku Dilemat e dhjetorit të Bashës apo Berishës? Një parashikim kush do të fitojë, mbështetur në pikat e forta dhe të dobëta të...

Alarm në BBC, ndërpritet emisioni

Programi i mëngjesit i BBC-së në radio është ndërprerë sot për 20 minuta, pas rënies së alarmit për zbrazjen e menjëhershme të ndërtesës. Programi...