E shtunë, 23 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

Tropojë

Grabitën një grua në Tropojë, arrestohen dy të rinjtë nga Kosova

Policia e Tropojës, ka bërë të mundur arrestimin e dy personave, pasi i vodhën çantën e dorës një gruaje, e cila është ifdentifikuar me...

Detajet/ Kapet 29-vjeçari i rrezikshëm, lëvizte me armë me vete

Një 29 vjeçar është vënë në pranga, pasi është kapur me armë dhe lëndë narkotike. Falë operacionit të koduar "Babina" është bërë e mundur...

Një i ri mbytet në lumin e Valbonës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Tropojë, teksa një i ri është mbytur në Lumin e Valbonës. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes...

Sherr me fqinjin për pronën, plagoset efektivi i policisë në Tropojë

Një sherr ka ndodhur pasditen e sotme në Tropojë, ku për pasojë ka mbetur një person i plagosur. Ngjarja është regjistruar në fshatin Bujan, rreth...

Plagoset i riu në Tropojë, transportohet drejt Spitalit të Traumës

Së fundmi një 28-vjeçar ka mbetur i plagosur në Lekbibaj të Tropojës. Raportohet se i riu është goditur me qytën e pistoletës dhe ka marrë...

Plagosja në Tropojë, policia zbardh ngjarjen

Policia e Tropojës ka zbardhur ngjarjen e rëndë ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një person. Uniformat blu kanë bërë të mundur...

Pas suksesit në Konferencën e Donatorëve, Rama nxjerr videon me pamjet e rralla

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Rama ka shpërndarë një video nga majat e alpeve në Veri, ku shkruan se zona e Tropojës falë investimeve në...

Ndryshojnë “kokat” e komisariateve në veri të vendit, tre emërimet e reja

Policia e Shtetit ka njoftuar ndryshimin e disa prej shefave të komisariateve në veri të vendit. Sipas informacionit të përcjellë janë ndryshuar përkatësisht shefi...

Ekzekutim mafioz/ Artan Hoxha: Një profesionist i mori jetën Guxim Gjyriçit

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikur videon ekskluzive të vrasjes së Guxim Gjyricit në Tropojë. Sipas gazetarit, vrasësi ka qenë profesionist dhe se në...

Zbulohen detaje/ 5 persona e 2 makina për ekzekutimin e biznesmenit në Tropojë

Janë tre video të sekuestruara nga prokuroria e Tropojës, të cilat kanë fiksuar qartë momentin kur 5 persona në dy automjete, janë afruar dhe...

Të fundit

Pse po nxiton Sali Berisha për të pushtuar PD?

Nga: Alfred Peza I pyetur nga gazetarët në prapaskenën e një emisioni të debatit televiziv para zgjedhjeve të 2005, se shqiptarët duket sikur do ia...

Kina miraton një ligj të ri: Stop mësimit intensiv pas shkollës

Kina ka miratuar një ligj arsimor që synon të zvogëlojë presionin e detyrave të tepërta të shtëpisë dhe mësimit intensiv pas shkollës, thonë mediat...

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...