E mërkurë, 28 Tetor, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

simptomat

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Rezultoi pozitiv/ Gjoni tregon se çfarë i ka shkaktuar koronavirusi

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni, ka folur mbi gjendjen e tij shëndetësore, pasi rezultoi pozitiv me koronavirus. Në një intervistë për rubrikën “Opinion” në...

“Kisha kollë të thatë dhe nxirrja gjak”/ ‘Pacienti zero’ në Francë tregon simptomat

Një 43-vjeçar francez dyshohet se është “pacienti zero” i prekur nga koronavirusi në Francë, që në dhjetor të 2019. Zyrtarisht, Franca e ka shpallur rastin...

I kisha të gjitha simptomat/Agron Llakaj tregon kur mund të ketë kaluar Covid-19

Shumë persona kanë dyshime të forta se mund ta kenë kaluar koronavirusin shumë kohë më parë. Një ndër ta është edhe aktori i humorit...

“Shenja të pazakonta në lëkurë”, shkencëtarët befasohen me simptomat e COVID-19

Shkencëtarët janë shokuar me zbululimin më të fundit, kur ndër shenjat e koronavorusit viheshin re edhe mavijosjet në lëkurë. Kërkuesit kanë vënë re disa...

Përse COVID-19 ka kaq shumë simptoma? Zbulimi i madh i shkencëtarëve

Pas një sërë kërkimesh, shkencëtarët arrijnë që të shpjegojnë se pse COVID-19 ka kaq shumë simptoma. Simptomat e koronavirusit shfaqen ndryshe tek secili individ....

Mund të keni kaluar koronavirusin pa e kuptuar, jo të gjithë pacientët përfundojnë në spital

E dini se jo të gjithë pacientët e infektuar me koronavirus, përfundojnë në spital? Ekspertët e fushës janë të mendimit se mund të ketë...

“Sot është nata e 10 në spital”, flet pacienti i prekur me koronavirus

Viktor Kola është një nga 59 persona e infektuar me koronavirus në Shqipëri. Përmes një lidhjeje telefonike me emisionin “Open” në Top Channel, Kola tregon...

Simptomat e infeskioneve të veshkave që nuk duhet t’i ngatërroni me ato urinare

Nëse keni pasur nodnjëherë infeksione të traktit urinar, i njihni simptomat e bezdisshme të tyre: djegie kur urinoni dhe nevoja për të shkuar në...

Shpërthen EBOLA:  Cilat janë shenjat dhe simptomat e virusit vdekjeprurës?

Virusi vdekjeprurës Ebola ka bërë një kthim të frikshëm  në Afrikë, kjo është konfirmuar nga zyrtarët e shëndetësisë,  pasi një infermiere vdiq nga sëmundja...

Të fundit

Kryemadhi: Rama gjeti kohën për të shkuar në Liban por jo për naftëtarët

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...

Çfarë do të na sjellë Jozefina Topalli në politikë?

Nga Mentor Kikia Çfarë do të na sjellë Jozefina Topalli në politikë? Unë kam respekt për Jozefina Topallin. Nuk kam njohje të drejtëpërdrejtë, mbaj mend ta...

Klubi italian në kolaps, 29 të prekur me Covid-19

Situatë e rënduar paraqitet te ekipi italian i Reggiana për shkak të Covid-19. Skuadra ku aktivizohet edhe futbollisti shqiptar Arlind Ajeti po kalon një periudhë...

Kodi Zgjedhor nesër në Kuvend, Meta: Ka ende kohë për reflektim

Presidenti i Republikës, Ilir Meta falenderoi Kryetarin e Komisionit të Jashtëm në Parlamentin Europian, David McAllister, për angazhimin e tij për zgjedhje të lira...

Mungesë dramatike infermierësh në Gjermani

Mjekët reanimatorë paralajmërojnë për mungesën e 3500 deri në 4000 infermierëve për të përballuar pacientët me Covid-19 në spitalet gjermane. Në spitalet gjermane janë shtuar...