E shtunë, 23 Janar, 2021
8 C
Tirana

Rezultoi pozitiv/ Gjoni tregon se çfarë i ka shkaktuar koronavirusi

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni, ka folur mbi gjendjen e tij shëndetësore, pasi rezultoi pozitiv me koronavirus.

Në një intervistë për rubrikën “Opinion” në News24, Gjoni thotë se dyshon se mund të jetë infektuar në fillim të javës së kaluar.

Deputeti tregon se simptomat e para iu shfaqën të premten dhe të shtunën. Sipas tij, përveç lodhjes dhe ikjes së nuhatjes, nuk ka shfaqur asnjë simptomë tjetër.

“Jam diku nga dita 6-7 e infektimit. Jam ok, ndjej një lodhje tipike. Përveç ikjes së nuhatjes nuk kam tjetër shenjë klinike. Shpresoj ta kaloj.

Mendoj se jam infektuar diku nga fillimi i javës së kaluar. Dhe shenjat e para mi dha diku nga e premtja e shtuna. Të shtunën u shtyva për të bërë testin. Është një grip i keq. Tani mamaja ime më njofton që ka rezultuar negative me COVID-19”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...