E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

shtyrje

Shtyhet regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka shtyrë regjistrimin e popullsisë për në muajin shtator, pas dakordësisë midis kryeministrit Zoran Zev dhe kreut të  VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Pas...

Milan-Juventus drejt shtyrjes? Vjen paralajmërimi i mjekut torinez

Supersfida e nesërme e futbollit italian Milan-Juventus rrezikon të mos zhvillohet. Rezultimi pozitiv me “COVID” i futbollistëve bardhezi Huan Kuadrado dhe Aleks Sandros ka alarmuar...

Kryemadhi shtyn konventën e LSI për shkak të pandemisë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi informoi se Konventa Kombëtare e partisë, nuk dot të mbahet më 5 dhjetor, ashtu siç ishte planifikuar. Kryemadhi u shpreh...

A do ketë shtyrje të kredive? Përgjigjet Ahmetaj

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” Ministri Arben Ahmetaj i është përgjigjur pyetjes së një qytetari lidhur me kreditë dhe mundësitë e shtyrjes së...

Komisioni Hetimor për Metën mblidhet nesër për të zgjatur afatin e punimeve

Komisioni Hetimor Parlamentar për Presidentin Ilir Meta duket se do të shtyjë afatin e tij të punimeve pasi Komisioni i Venecias e la publikimin...

Koronavirusi mund të çojë në shtyrjen e Euro 2020

Përhapja e koronavirusit në shumë vende të botës po çon në mbylljen e shumë kompeticioneve të njohura të futbollit. Pas mbylljes së kampionatit zvicerian edhe...

Tusk konfirmon shtyrjen e Brexit: Mbase është e fundit

Bashkimi Evropian ka miratuar zyrtarisht shtyrjen e Brexit, deri më datë 31 janar. Lajmin e bëri të ditur ditën e sotme, presidenti i Këshillit...

Parlamenti britanik shtyu votimin për Brexit, “DW”: Marrëveshja e re në tehun e thikës

Dhoma e Ulët vendosi të shtunën shtyrjen e votimit të marrëveshjes që kryeministri, Boris Johnson arriti të enjten në samitin e BE. 322 deputetë dhanë...

Kërkoi shtyrje të aplikimit, INTERPOL i kthen përgjigje Kosovës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që në ditën e parë të fillimit të punës së Asamblesë Gjenerale, që të shtyhet...

Bisedimet me BE, Franca kërkon shtyrjen për Tiranën e Shkupin

Parisi propozon rishikim të procesit të Zgjerimit: Komisioni evropian të paraqesë brenda pranverës së 2020 strategjinë e re. Ndërkohë të dy vendeve u kërkohet...

Të fundit

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...