E hënë, 2 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

Tusk konfirmon shtyrjen e Brexit: Mbase është e fundit

Bashkimi Evropian ka miratuar zyrtarisht shtyrjen e Brexit, deri më datë 31 janar. Lajmin e bëri të ditur ditën e sotme, presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk. Përmes një postimi në Twitter, Tusk u bën thirrje britanikëve që ta përdorin sa më mirë këtë kohëzgjatje.

“Vendet anëtare e pranuan zyrtarisht shtyrjen. Mbase është e fundit. Ju lutem përdoreni sa më mirë këtë herë. Gjithashtu dua t’ju them mirupafshim pasi misionit tim këtu po i vjen fundi. Do të kryqëzoj gishtat për ju”, u shpreh ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...