E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

shtyn

Vendimi i FSHF-së: Shtyhet pa afat Superiorja

Federata Shqiptare e Futbollit ka shtyrë Kategorinë Superiore me kërkesë të Ligës Profesioniste të Futbollit. FSHF doli me një komunikatë gjatë pasdites së sotme, ku...

Aktakuza nga Gjykata e Hagës/ Thaçi shtyn konferencën e paralajmëruar për sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk do ta mbajë sonte fjalimin nga zyra e tij me qytetarët e vendit. Zyra e presidentit Thaçi ka bërë...

Kryeministrja e Danimarkës shtyn për të tretën herë ditën e dasmës

Është hera e tretë tashmë që kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederiksen, detyrohet të shtyjë dasmën e saj. Kryeministrja kishte vendosur që të martohej më 18...

Gjermania shtyn hapjen e kufijve me Shqipërinë

Gjermania ka vendosur që të shtyjë hapjen e kufijve me vendet e treta, ku përfshihet edhe Shqipëria. Vendimi i marrë nga qeveria gjermane vlen vetëm...

Ministria e Ekonomisë shtyn afatet e rezervimeve turistike në Kosovë

Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS) ka vendosur që të shtyjë shërbimet turistike në Kosovë deri në fund të...

Gjermania shtyn afatin për kufizimin e udhëtimeve turistike

Gjermania ka vendosur të zgjasë deri në mes të qershorit kufizimet për udhëtimet turistike jashtë vendit. Lajmi është bërë i ditur nga ministri gjerman i...

Koronavirusi shtyn me dy muaj investimet e biznesit në Shqipëri

Presidenti i Qendrës Shqiptare të Eksporteve, Alban Zusi, në intervistën për “Monitor” shpjegoi se te linjat e prodhimit, efekti më i lartë është ndier...

SPAL i shtyn festën Juventusit, bën përmbysjen e madhe (Video)

Juventus nuk ka arritur të festojë titullin kampion, pasi SPAL ka zhvilluar një ndeshje të madhe dhe ka mposhtur bardhezinjtë. Kjo ishte humbja e...

Lëvizja e beftë/ May shtyn votimin për marrëveshjen e Brexit

Me një lëvizje të beftë, kryeministrja britanike Thereza May, vendosi të shtyjë votimin në parlamentin britanik të marrëveshjes me BE, për shkëputjen e vendit...

Pogba “shok për kokë”, shtyn arbitrin për të mbrojtur Mbappe (Video)

Kampionët e botës, Franca u ndal në një barazim 2-2 nga Islanda të enjten në mbrëmje. Kylian Mbappe ai që shpëtoi francezët nga humbja,...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...